ایستگاه خبر

Oracle تصمیم دارد از بلاکچین جهت افزایش بهره وری کارمندان استفاده کند

یک پتنت (حق ثبت اختراع) جدید که توسط Oracle ثبت شده نشان می دهد که این غول پایگاه داده بدنبال استفاده از بلاکچین برای بهبود گردش کار درونی خود است.

(Oracle یک سیستم مدیریت پایگاه داده است که توسط Oracle Corporation تولید شده است)

اداره ثبت حق مالکیت و بهره برداری از نشان تجاری آمریکا (USPTO)، این کاربرد را تحت عنوان “مدیریت با قابلیت مقیاس گذاری بالا از طریق تحویل متداوم خطوط انتقال” در تاریخ ۲۷ آوریل منتشر کرد. در اولین اطلاعات ثبت شده در اواخر سپتامبر به جزئیات استفاده از “خطوط انتقال بلاکچین” برای انتشار اطلاعات در مورد روند تحویل محصول، اشاره شده است.

(خطوط انتقال: Pipeline)

تنها اسمی که در اپلیکیشن ار آن به عنوان مخترع نام برده شده Duncan Mills، یکی از مهندسان نرم افزار در Oracle است.

همانطور که در فرم ثبت حق امتیاز آمده، ایده ی کلی بر استفاده از قابلیت های این فناوری برای ارائه شفافیت جهت نگهداری اطلاعات هر یک از کارمندانی که در یک روند کاری خاص مشارکت می کنند تمرکز دارد. این اطلاعات شامل چگونگی عملکرد کارمندان در انجام کارها و همچنین وظیفه بعدی آن ها می شود و تمام این اطلاعات بصورت در لحظه و در زمان واقعی ثبت می شوند.

همچنین برای مواردی که پایگاه داده مرکزی در خطر آسیب قرار می گیرد، پیشنهاد می شود. این فرم در ادامه می نویسد:« با توجه به ماهیت این موضوع، خطوط انتقال بلاکچین رویکرد اصلاح اتوماتیک را برای ثبت و تطبیق حالت خط لوله بعد از خرابی سیستم را ارائه می کند. به عنوان مثال وقتی که مرکز نگهداری اطلاعات در دسترس نباشد، خط انتقال می تواند به کار خود در وضعیت fail-safe ادامه داده که از توافقات همتا به همتا در خط انتقال بلاکچین استفاده می کند. بنابراین در طول مدت عدم دسترسی می تواند تراکنش ها را مدیریت کند.»

“خطوط انتقال بلاکچین” در Oracle، مجهز به سرویس امنیتی جلوگیری از پیامد های منفی است.

به عنوان مثال ممکن است یک پروژه خاص با اطلاعات حساسی که مربوط به مالکیت است سر و کار داشته باشد. با توجه به نحوه کارکرد اپلیکیشن، به کارمند اجازه داده می شود تا بدون استفاده از بخش توزیع مرکزی به فعالیتی که برایش تعیین شده بپردازد، بنابراین کامپیوتر او می تواند از گزند خطر نفوذ در امان بماند.

این مساله به خصوص در زمانی که امکان بررسی توزیع کننده مرکزی برای کاربر وجود ندارد، اهمیت پیدا می کند.

ایده استفاده از بلاکچین برای تسهیل تبادلات امن اطلاعات، موضوعی ست که Oracle قبلا با آن برخورد کرده، مثلا در مقاله ای که توسط Subramanian Iyer, یکی از مدیران ارشد شرکت، در سال گذشته نوشته شده است.

او نوشت: «روشن است که بلاکچین، می تواند قابلیت تبادل امن داده را برای صنایع دیگر نیز بهبود بخشد. همچنین بلاکچین توانایی انتقال آسان تر داده، بین نهادها را نیز دارد.»دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source Via: coindesk.com

Image via: pac-online

https://coiniran.com/?p=6034
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x