آخرین اخبار ارزهای دیجیتالایستگاه خبر

با راه‌اندازی ورلد کوین، اپتیمیسم در معاملات روزانه از آربیتروم پیشی گرفت

داده‌های Onchain نشان می‌دهد، اپتیمیسم (Optimism) پلتفرم لایه 2 اتریوم، برای اولین بار در تراکنش‌های روزانه از آربیتروم پیشی گرفته است.

داده‌های Dune Analytics نشان می‌دهد اپتیمیسم در 25 جولای (3 مرداد) 844290 تراکنش انجام داد و از 630534 تراکنش آربیتروم در همان دوره پیشی گرفت.

این افزایش در تعداد تراکنش‌ها را می‌توان با انتشار Worldcoin (WLD)، پلتفرمی به رهبری سم آلتمن، یکی از چهره‌های توسعه ChatGPT، در اپتیمیسم مرتبط دانست.

ورلد کوین علیرغم اینکه پس از راه‌اندازی مورد انتقاد قرار گرفت، توجه زیادی را به خود جلب کرده است. با این وجود، رویکرد ورلدکوین به توزیع—ایردراپی که کاربران را ملزم به اسکن چشمان خود در مکان‌های خاص جهانی می‌کرد—بیش از 250000 دارنده را به خود جذب کرده است.

از نظر کیف پول‌های فعال روزانه، اپتیمیسم همچنان از آربیتروم عقب است. در مقایسه با آربیتروم که 63,893 کیف‌پول فعال را به ثبت رسانده است، اپتیمیسم 51,062 کیف پول فعال روزانه دارد. می‌توان استنباط کرد در حالی که اپتیمیسم در تعداد تراکنش‌ها پیشتاز است، پایگاه کاربر آن کمتر شده است.

علاوه بر راه‌اندازی ورلد کوین، یکی دیگر از محرک‌های فعالیت اپتیمیسم، Velodrome است، یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) که اخیراً نسخه دوم خود را راه‌اندازی کرده است.

ارزش کل قفل شده Velodrome (TVL) در ماه گذشته 39 درصد افزایش یافت و بر اساس داده‌های DefiLlama به 258 میلیون دلار رسید.

با وجود فشار فروش قریب‌الوقوع پیش‌بینی‌شده از بازشدن قفل توکن‌ها، توکن بومی اپتیمیسم (OP) در روز گذشته 4.5 درصد افزایش یافته است.

 

پیشنهاد مطالعه: اپتیمیسم چیست؟ (Optimism) راه‌حلی برای افزایش توان پردازش شبکه اتریوم

 

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا