ایستگاه خبر

مشارکت مرورگر Opera و بلاک‌چین سولانا برای استفاده از اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز

مرورگر Opera در بیانیه‌ی رسمی منتشر شده در روز گذشته از مشارکت خود با بنیاد سولانا برای پشتیبانی از این بلاک‌چین محبوب و اجرای اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (dApps) خبر داد.

Opera میزبان سولانا خواهد شد

تیم توسعه‌دهنده‌ی این مرورگر نروژی در یک توئیت رسمی زمان احتمالی آغاز فعالیت این مشارکت را سه ماهه‌ی نخست سال ۲۰۲۲ اعلام کرد. کاربران در آن زمان قادر خواهند بود تا بدون هیچ محدودیتی از تمام ویژگی‌ها و امکانات فناوری بلاک‌چین در مرورگرهای دسکتاپ و تلفن‌های همراه بهرمند گردند.

با درنظر داشتن رویکرد دوستانه‌ی سال‌های اخیر مرورگر Opera نسبت به فناوری‌های رمزنگاری، بلاک‌چین و نسخه‌ی سوم از اینترنت یا وب-۳، اشتیاق آن برای همکاری با سولانا قابل درک است.

نبرد بین مرورگرهای وب-۳، Opera دربرابر Brave

در دو نسخه‌ی اول و دوم اینترنت که کاربران به‌ترتیب محتوای موجود در سایت‌ها را مصرف می‌کردند و یا به‌طور متمرکز بایکدیگر تعامل داشتند؛ نسخه‌ی سوم اینترنت فاقد هرگونه نهاد یا شخص متمرکز برای کنترل و یا نظارت بر تعاملات است. ارتباطات وب-۳ بوسیله‌ی فناوری بلاک‌چین محقق می‌گردد، به‌بیان بهتر داده‌ها در شبکه‌ای جاری است که ضریب خطای آن صفر است.

فارغ از اختلاف‌نظرهای موجود، Brave عنوان حکمران مطلق مرورگرهای رمزنگاری‌شده را به‌خود اختصاص داده است. Brave حتی دارای یک بلاک‌چین اختصاصی بوده و سعی دارد تا با توکن بومی خود (BAT) مدل تبلیغات و تولیدمحتوا را ارتقا بخشد. هدف Brave تغییر جریان درآمد به سمت مخاطبانی است که تبلیغات را مشاهد کرده و مایلند تا به تولیدکنندگان محتوا پاداش دهند.

رویکر Opera به‌مراتب کاربرد‌ی‌تر است. این مرورگر فاقد توکن بومی، بلاک‌چین اختصاصی و حتی طرحی برای تغییر شیوه‌ی تبلیغات است، اما در زمینه‌ی ادغام فناوری وب-۳ پیشقدم است. Opera درمقایسه با Brave دارای یک کیف‌پول کریپتوی بومی است، از اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز پشتیبانی نموده و ویژگی‌های دیگری دارد که به‌مرور و با آغاز همکاری خود با بلاک‌چین Solana مشخص خواهند شد.

پیشنهاد مطالعه: ارز دیجیتال سولانا چیست؟ معرفی و بررسی آینده پروژه سولانا

Source

https://coiniran.com/?p=48696
دکمه بازگشت به بالا