ایستگاه خبر

بازار OpenSea پشتیبانی از NFT های اولانچ را اضافه کرد

OpenSea روز سه‌شنبه اعلام کرد که NFT های بلاکچین اولانچ (Avalanche) را به بازار آنلاین خود اضافه کرده است.

این بازار که در ماه گذشته شاهد حجم معاملاتی حدود 350 میلیون دلاری بود، اکنون از NFT های هفت بلاکچین مختلف پشتیبانی می‌کند: اتریوم، پالیگان، کلایتن، سولانا، اپتیمیسم، آربیتروم و اکنون اولانچ.

اولانچ یک شبکه منبع باز با توکن بومی AVAX و سه بلاکچین مختلف است که یکی از آن‌ها C-Chain نام دارد. C-Chain برای سازگاری اتریوم و قراردادهای هوشمند بهینه شده است، که NFT ها از آن‌‌ها استفاده می‌کنند (NFT ها می‌توانند در C-Chain یا X-Chain اولانچ وجود داشته باشند).

گرچه اطلاعیه OpenSea خبر خوبی برای طرفداران NFT اولانچ است، باید دید که آیا باعث تقویت اقتصاد NFT این بلاکچین خواهد شد یا خیر. برخی از حامیان اولانچ آن را «قاتل اتریوم» می‌نامند، اما وقتی صحبت از NFT به میان می‌آید، اولانچ حرف چندانی برای گفتن ندارد.

بر اساس داده‌های کریپتواسلیم، اولانچ در ماه سپتامبر در کل حجم معاملات NFT در حدود 25000 تراکنش و تنها 4488 خریدار داشته است.

برای مقایسه، سولانا، که تقریباً همزمان با اولانچ راه‌اندازی شد، در ماه گذشته نزدیک به 130 میلیون دلار حجم معاملات NFT داشته که در حدود 3 میلیون تراکنش و با 143000 خریدار انجام شده است. این بدان معناست که سولانا در ماه سپتامبر 193 درصد بیشتر وجوه مربوط به NFT را نسبت به اولانچ پردازش کرده است و 187 درصد کاربران بیشتری داشته است.
گرچه اقتصاد NFT اولانچ چندان پربار نیست، به نظر می‌رسد اخیراً به این بازار رغبت بیشتری نشان می‌دهد. بر اساس رتبه‌بندی OpenSea، دو مجموعه برتر NFT اولانچ در تمام دوران، «Smol Joes» و «Smol Lands» هستند. “Smol Apas” و “Smol Creeps” نیز در فهرست ده مجموعه برتر قرار دارند.

بازار NFT اولانچ نیز در اوایل سال جاری با بازی Crabada و Yield Hunt Hunters که از زمان عرضه خود به ترتیب 227 و 81 میلیون دلار فروش داشتند، کمی بهبود یافت.

 

پیشنهاد مطالعه: معرفی پلتفرم اولانچ (Avalanche) و ارز AVAX

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا