ایستگاه خبر

نه بزرگ OpenNode به بیت کوین کش و پیشنهاد سرمایه گذاری راجر ور

OpenNode با امتناع از پذیرش سرمایه گذاری مشروط ۱.۵ میلیون دلاری راجر ور، تاکید کرده که هم چنان به بیت کوین وفادار خواهد ماند.

استارتاپ پردازش پرداخت بیت کوینی OpenNode از پذیرش مشروط سرمایه گذاری ۱.۵ میلیون دلاری راجر ور، چهره سرشناس دنیای رمز ارز ها و سردمدار بیت کوین کش امتناع کرد.

نه بزرگ OpenNode به بیت کوین کش و پیشنهاد سرمایه گذاری راجر ور
OpenNode Rejects Roger Ver’s $1.25m Fund Offer/ Source

به گزارش کوین ایران و به نقل از CCN، این شرکت که به طور انحصاری از پروتکل پرداخت بیت کوینی پشتیبانی می کند با تایید اینکه بیت کوین کش جایگاهی در چشم اندازش به سوی دستیابی به یک نظام مالی برتر و شفاف تر ندارد، اضافه کرد که تمام توان و منابع خود را مصروف بیت کوین و راهکار های پرداخت لایه دوم خود خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: تحلیل تکنیکال؛ بازگشت قیمت بیت کوین (BTC) و نفس گیری اتریوم (ETH)

OpenNode در پی آن است تا با پردازش بهنگام تراکنش های بیت کوینی، پذیرش این ارز دیجیتالی را میان سازمان ها و کسب و کارها افزایش دهد. این شرکت نوپا از شبکه لایتنینگ پشتیبانی می کند. گفتنی است شبکه لایتنینگ یک پروتکل پرداخت لایه دوم است که برای تایید تراکنش های بیت کوینی بیرون از زنجیره اصلی بلاک چین این رمز ارز راه اندازی شده است. این تلاش ها باعث شده که OpenNode بتواند در مرحله بذری (از مراحل ابتدایی جذب سرمایه توسط شرکت های نوپا) بالغ بر ۱.۵ میلیون دلار از Tim Draper، سرمایه گذار خطرپذیر مشهور، سرمایه جذب کند.

بیت کوین کش را بپذیر و ۱.۵ میلیون دلار کاسب شو

نه بزرگ OpenNode به بیت کوین کش و پیشنهاد سرمایه گذاری راجر ور
OpenNode Rejects Roger Ver’s $1.25m Fund Offer

راجر ور بر این باور است که شبکه لایتنینگ نمی تواند از پس حل مسئله مقیاس پذیری بیت کوین بربیاید. وی تایید کرد که ۱.۵ میلیون دلار برای سرمایه گذاری در OpenNode کنار گذاشته، مشروط بر اینکه این شرکت دست از بیت کوین بکشد و بیت کوین کش را به عنوان تنها پروتکل پردازش پرداخت خود بپذیرد. در بخشی از اظهارت ور آمده است:

«من حتی در قبال این سرمایه گذاری یک سهم هم از OpenNode نمی خواهم. تنها چیزی که می خواهم این است که این شرکت روی پردازش پرداخت های بیت کوین کش کار کند؛ نسخه ای از بیت کوین که این قابلیت را دارد روزی تبدیل به ارز رایج جهان شود».

او با دستاویز قرار دادن یک الگوریتم مبتنی بر قانون مور تاکید کرد که نزدیک به دو قرن زمان لازم است تا راهکار شبکه لایتنینگ در سراسر جهان فراگیر شود. اما برای بیت کوین کش این زمان تنها ۵۰ سال خواهد بود.

وی در ادامه اظهارات خود افزود:

«اساسا بیت کوین نمی تواند در مدت زمانی معقول و با اندازه فعلی بلوک هایش که به یک تا چهار مگابایت محدود شده، تبدیل به ارز غالب جهان بشود. مطابق با قانون مور، حتی با امضای Schnorr هم بیت کوین در مقایسه با بیت کوین کش به زمان بیشتری جهت فراگیر شدن نیاز دارد».

بیشتر بخوانید: نقدی بر نگاه به رمز ارز ها به عنوان یک کلاس دارایی (Asset Class)

نه بزرگ OpenNode به بیت کوین کش و پیشنهاد سرمایه گذاری راجر ور
OpenNode Rejects Roger Ver’s $1.25m Fund Offer/ Source

جامعه کاربری رمز ارز ها با سرعت نسبت به ادعای ور علیه بیت کوین واکنش نشان داد و شمار زیادی از اعضای آن وی را به خاطر دستاویز قرار دادن ریاضیات برای اثبات موارد ادعایی اش نکوهش کردند. از جمله حساب کاربری CryptoTesla در توییتر نوشت که ور با نادیده گرفتن قابلیت مقیاس پذیری بیت کوین طی ۱۰۰ سال آتی، تنها بر طبل حمایت از پروژه خودش می کوبد:

«آیا ور مردم را نادان فرض کرده و فکر می کند تنها خودش از قانون مور سر در می آورد؟ مهم تر از همه، مگر قرار است بیت کوین تا ابد افزایشی در اندازه بلوک هایش نداشته باشد؟ خلاصه آنکه اعداد و ارقامی که ور برای اثبات ادعایش رو کرده با این پیش فرض محاسبه شده که بیت کوین در طی زمان پیشرفتی نداشته باشد؛ حال آنکه اعداد ادعایی او برای بیت کوین کش این چنین نیست».

بیشتر بخوانید: درمورد بلاک چین های نوظهور و رقیب بیت کوین کش چه می دانیم؟

توجه!
مطالب صرفا برای اهداف خبری و آموزشی ارائه می شوند و نباید به عنوان مشاوره ی تجاری از طرف کوین ایران و نویسندگانش مورد استفاده قرار گیرند.
Source & Image
https://coiniran.com/?p=27053
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x