شناسه دیجیتال
مصطفی افخمی | 2020.05.23

همکاری آنتولوژی با یک استارتاپ آلمانی برای توسعه راهکارهای شناسه‌ی زنجیره تامین

شرکت آنتولوژي به تازگی همکاری مشترکی را با اسفریتی (Spherity)، شرکت آلمانی فعال در حوزه شناسه دیجیتالی و کیف پول ابری آغاز کرده است. قرار است این دو شرکت در زمینه‌ی توسعه‌ی راهکارهای شناسه‌ی دیجیتال برای محصولات و سازمان‌ها با یکدیگر همکاری کنند.

آن‌طور که پیداست دو شرکت یادشده درصدند کیف پول ابری اسفریتی را با بلاک چین آنتولوژی یکپارچه کنند و این امکان را در اختیار این بلاک چین قرار دهند که بتواند از راهکارهای غیرمتمرکز شناسه‌ی دیجیتال اسفریتی استفاده کند.

ساخت و توسعه‌ی برنامه‌های کاربردی مفهومی برای شناسه‌های دیجیتالی در حوزه‌هایی نظیر زنجیره تامین، حمل و نقل و صنایع دارویی از جمله رئوس برنامه‌های آنتولوژی و اسفریتی است. علاوه بر این آنتلوژی و اسفریتی برنامه‌های برای تشریک مساعی با یکدیگر در زمینه تحقیقات و بازاریابی دارند.

دکتر کراستن اسکوتر، مدیرعامل اسفریتی به رسانه‌ها گفته است که بیشتر سرمایه‌گذاری‌ها، تحقیقات و توسعه‌های صورت گرفته در راهکارهای شناسه‌ی مبتنی بر بلاک چین، ناظر بر احراز هویت شهروندان نیست. وی می‌گوید:

بلاک چین ها و دفاترکل توزیع شده به طور عمده برای رمزگذاری شماری زیادی از انواع دیگر اطلاعات به کار می‌روند؛ اطلاعاتی که برای رهگیری مرسولات و کالاها در سرتاسر زنجیره‌های تامین جهانی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

اسکوتر در ادامه گفته است:

فناوری‌هایی که ما عنوان سامانه‌های احراز هویت را به آن‌ها اطلاق کرده‌ایم، تنها برای شناسایی شهروندان و ایجاد هم‌بستگی میان اطلاعات مالی و حقوقی آن‌ها با هویت‌ دیجیتالی‌شان به کار نمی‌روند. این سامانه‌ها کاربست‌پذیری وسیعی در شناسایی ماشین‌ها، الگوریتم‌های خودمختار، نهادهای حقوقی، اطلاعات محصولات، مجوزها و بسیاری موارد دیگر دارند.

گفتنی است انعقاد این قرارداد همکاری مشترک به این دو شرکت اجازه می‌دهد به بازارهای جدیدی دست پیدا کنند. آنتولوژی جا پای محکمی در آسیا دارد و اسفریتی نیز نبض بازار اروپا را به ویژه در آلمان، سوئیس و اتریش در اختیار دارد.

Source