ایستگاه خبر

تنها ۲.۵ میلیون بیت کوین برای استخراج باقی مانده است

با صدور 21 میلیون بیت کوین (BTC)، کمی کمتر از 2.5 میلیون BTC برای استخراج باقی مانده است. آیا با افزایش تقاضا بیت کوین کمیاب‌تر می‌شود؟

ChartBTC در یک توییت گفت که شبکه بیت کوین از 18.5 میلیون BTC در گردش عبور کرده است. این بدان معناست که کمتر از 2.5 میلیون BTC باقی مانده است، یا تقریباً 11.9٪ از کل بیت کوین تولید شده.

ChartBTC اشاره کرد که نیمی از 2.5 میلیون BTC باقی مانده در چهار سال آینده استخراج خواهد شد. از زمان پیدایش بلوک در سال 2009، شبکه بیت کوین قبلاً سه بار هاوینگ را تجربه کرده است که هاوینگ آخر در ماه مه سال جاری اتفاق افتاد. از آنجا که صدور سکه‌های جدید هر چهار سال به نصف کاهش می‌یابد، آخرین بیت کوین زودتر از سال 2140 استخراج نمی‌شود. و پس از آن هیچ بیت کوین جدیدی قابل استخراج نیست.
پیش از این Cointelegraph گزارش داده بود، گروهی متشکل از 8 متخصص در حوزه Crypto فکر کردند که آخرین هاوینگ با تجربه‌‌های گذشته متفاوت خوهد بود زیرا افراد بیشتری مایلند پس‌انداز زندگی خود را در BTC سرمایه‌گذاری کنند.

از اوایل سال 2020، تقاضای سازمانی برای بیت کوین به طور مداوم در حال افزایش بود. داده‌های نظرسنجی جدید نشان داد که سرمایه‌گذاران سازمانی قصد دارند تخصیص بیت کوین خود را بدون توجه به افت کوتاه مدت قیمت افزایش دهند. از طریق سرمایه‌گذاری خود در MicroStrategy، بزرگترین صندوق ثروتمند جهان اکنون 577.6 BTC را در اختیار دارد.

 

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا