ایستگاه خبر

بر اساس نظرسنجی Fidelty، یک سوم نهادها و موسسات در رمزارزها سرمایه‌گذاری کرده‌اند

یک نظرسنجی که توسط Fidelty انتشار یافته است، نشان می‌دهد که بیش از یک سوم سرمایه‌گذاران نهادی و حقوقی در سطح جهان در رمزارز‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

این نظرسنجی Fidelty از ۷۷۴ موسسه نشان داد که بیش از یک سوم این شرکت‌ها در دارایی‌های دیجیتال و مشتقات آن‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌اند. در حالی که در سطح جهان،‌ ۳۳ درصد این موسسات دارای رمزارز هستند،‌ فقط ۲۷ درصد از ۴۴۱ شرکت آمریکایی که در این مطالعه وجود داشتند، دارای رمزارز هستند، همچنین نزدیک به نیمی از موسسات اروپایی به رمزارز‌ها تمایل زیادی دارند.

در این بین بیتکوین محبوب‌ترین سرمایه‌گذاری رمزارزی است چرا که بیش از یک چهارم این موسسات بیتکوین دارند در حالی که ۱۱ درصد از آن‌ها صاحب اتریوم هستند.

موسسات، بازار آنی را به مشتقات ترجیح داده‌اند

بیش از ۶۰ درصد موسساتی که دارای رمزارز بوده در بازار آنی و نزدیک به ۴۰ درصد در بازار مشتقات سرمایه‌گذاری کرده‌اند. در حالی که بسیاری از موسسات هنوز مشوق رمزارز‌ها نیستند، فقط ۲۰ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی عنوان کرده‌اند که چیز جذابی درباره‌ی طبقه دارایی رمزارز برای آن‌ها وجود ندارد.

با نگاه به ۵ سال آینده، ۹۱ درصد از شرکت‌کنندگان گفته‌اند که انتظار دارند حداقل ۰.۵ درصد از سبد سرمایه‌گذاری خود را به دارایی رمزارز اختصاص خواهند داد.

در طی ماه‌های اخیر شاهد هستیم که سرمایه‌گذاری بیتکوین Grayscale، انباشت بیتکوین خود را از جذب با نرخ معادل ۳۳ درصد بیتکوین‌های اخیرا استخراج شده در ۳ ماهه اول ۲۰۲۰ تا ۱.۵ برابر نرخ بیتکوین‌های عرضه شده بعد از هالوینگ، افزایش چشمگیری داده است.

https://coiniran.com/?p=39368
دکمه بازگشت به بالا