ایستگاه خبر

اندیکاتور‌های روی زنجیره حکایت از ورود سرمایه بیشتر به بیت کوین دارند!

اینک در مورد بیت کوین تحلیل‌های تکنیکال مختلفی می‌شود و این تحلیل‌ها با توجه به آنکه با هم اختلافاتی دارند، به اندیکاتور‌های روی زنجیره متوسل شده‌اند و این اندیکاتور‌ها نیز عمدتا به نفع گاو‌ها بوده‌اند. لیزل ایخولز (Leisl Eichholz) که یکی از تحلیلگران Glassnode است، سرنخ‌های پر سر و صدایی را برای بیت کوین لیست کرده که همگی به حرکت صعودی آن اشاره دارند. یکی از این سرنخ‌ها نسبت عرضه استیبل کوین نام دارد که پیشاپیش یک حرکت صعودی را در بازار کریپتو نشان می‌دهد. اگر نسبت عرضه استیبل کوین پایین باشد، این به معنی وجود فشار خرید برای بیت کوین است و بالعکس، اگر نسبت عرضه استیبل کوین بالا باشد، فشار فروش بیت کوین زیاد است. این نسبت در حال حاضر پایین است و حکایت از یک حرکت صعودی دارد.

امروزه نگرانی‌هایی در مورد تتر وجود دارد و بسیاری اعتبار آن را زیر سوال می‌برند. حدودا ۸۰ درصد معاملات بیت کوین در صرافی‌ها با استفاده از این استیبل کوین انجام می‌گیرد و اینک حجم بازار تتر از ۲۶ میلیارد دلار گذشته است. این یعنی که شرکت مادر تتر باید این مقدار دلار در حساب خود داشته باشد تا بتواند وابستگی یک به یک تتر به دلار را تضمین کند. این در حالی است که شرکت مادر تتر از بررسی‌های قانونی اجتناب می‌کند و با مشکلاتی قانونی در این راستا مواجه است.

اما خریداران بیت کوین از تمامی این مشکلات تتر چشم‌پوشی کرده‌اند و اینک شواهد روی زنجیره نشان می‌دهد که تتر زیادی آماده ورود به بازار بیت کوین است. دیگر شواهد روی زنجیره نیز به وضعیت سالم بیت کوین اشاره دارند و حرکت صعودی آن را پیش‌بینی می‌کنند. یکی از این شواهد، موجودی بیت کوین در صرافی‌هاست که هرچه کمتر باشد، به نفع بیت کوین است و حکایت از انبار کردن این رمز ارز از جانب افراد دارد.

اینک صرافی‌ها با بحران نقدینگی بیت کوین مواجه شده‌اند و در حالی که تقاضای زیادی برای این رمز ارز موجود است، عرضه آن در صرافی‌ها زیاد نیست. اینک وضعیت طوری است که بسیاری از کوین‌های موجود خیلی سودآور نیستند و بنابراین تقاضا برای بیت کوین همچنان بالا است. نظر شما چیست؟ اندیکاتور‌های روی زنجیره تا چقدر برای پیش‌بینی حرکت صعودی بیت کوین قابل اعتماد هستند؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=43525
دکمه بازگشت به بالا