ایستگاه خبر

داده‌های درون زنجیره ای خبر از دوبرابر شدن قیمت بیت‌کوین می‌دهند

بر اساس شاخص MVRV Z بیت‌کوین که توسط شرکت تحقیقاتی Glassnode ارائه شده است، این رمز ارز درحال عبور از منطقه‌ی قرمز است. داده‌های درون زنجیره ای پیشین حاکی از آن است که آخرین باری که بیت‌کوین این روند را داشت توانست تا دو برابر قیمتش رشد کند.

شاخص MVRV Z بیت‌کوین چیست و چرا حائز اهمیت است؟

این شاخص معمولا برای تعیین سطح ارزشمندی یک دارایی (بی ارزشی/با ارزشی) بکار برده می‌شود. با حرکت این شاخص به بالای منطقه قرمز (که در شکل زیر نشان داده شده است)، می‌فهمیم بازار احتمالا بیش از حد ارزش گذاری شده است.

در هنگام نگارش این خبر شاخص MVRV Z-Score بیت‌کوین در حال ورود به منطقه‌ی قرمز است. بر اساس داده‌های پیشین، بیت‌کوین پس از خروج از این ناحیه توانست یک افزایش قیمت دوبرابری را تجربه نماید.

داده‌های درون زنجیره ای خبر از دوبرابر شدن قیمت بیت‌کوین را می‌دهند

مناطق قرمز و سبز

محققان موسسه‌ی Glassnode در این باره می‌گویند:

«کابرد اصلی شاخص MVRV-Z در ارزیابی بیشینه یا کمینه‌‌ی ارزش یک دارایی نسبت به ارزش منصفانه‌ی آن می‌باشد. این شاخص بر انحراف موجود بین ارزش کل بازار و ارزش بازار واقعی تأکید دارد. افزایش ارزش بازار فراتر از ارزش بازار واقعی منجر به ایجاد یک منطقه‌ی قرمز یا پیک بازار بوده و سناریوی معکوس آن منجر به ساخت یک منطقه‌ی سبز یا کف بازار می‌شود.»

دلیل تشکیل این روند بخاطر خرید بیش از حد بیت‌کوین در یک چرخه‌ی گاوری است. این حالت پس از رسیدن به محدوده‌ی خرید بیش از حد گسترش پیدا می‌کند زیرا فومو یا ترس از دست دادن مجددا برقرار می‌گردد.

اگر بیت‌کوین از این چرخه‌ی تاریخی پیروی نماید، قیمت آن تا اواخر سال جاری سطح ۱۰۰ هزار دلار را که توسط بیشتر سرمایه گذاران پیش بینی شده است لمس خواهد نمود.

ییک معامله گر که به اسم مستعار «LilMoonLambo» شناخته می‌شود در این زمنیه توییت کرده است:

«برای نخستین بار پس از دسامبر ۲۰۱۷ بیت‌کوین در شرف عبور از منطقه‌ی قرمز است. هنگامی که این اتفاق در سال ۲۰۱۷ افتاد قیمتش دوبرابر شد، آیا شاهد سناریوی مشابهی خواهیم بود؟»

رویداد بعدی چیست؟

به بیان خلاصه بیت‌کوین نیازمند آن است تا قیمتش را بالای ۵۴۰۰۰ دلار حفظ نماید، زیرا این سطح به مقاومت خوبی برای آن تبدیل گشته است.

قیمت بیت‌کوین یک شبه به ۵۴۰۰۰ دلار کاهش یافت و منطقه‌ی نقدینگی را لمس نمود.خیزش مجددش از آن ناحیه بازگو کننده‌ی تقاضای خرید بالا در بازار است.

همچنین با افزایش ورودی استیبل‌کوین‌ها و وجه تضمین صرافی Coinbase می‌توان برداشت نمود که روند گاوی بیت‌کوین پابرجاست.

داده‌های درون زنجیره ای خبر از دوبرابر شدن قیمت بیت‌کوین را می‌دهند

هنگامی که وجه تضمین در ماه پیش ناپدید شد، بیت‌کوین روندهای بازگشتی مجددی را شاهد بود. می‌توان گفت مادامی که  وجه تضمین بالا باشد خریداران آمریکایی مشغول خرید بوده و روند گاوی به حرکت خود ادامه می‌دهد.

پیشنهاد مطالعه: راه‌‌اندازی انجمن توسعه قرارداد هوشمند توسط زنان توانمند ایرانی

Source

https://coiniran.com/?p=43962
دکمه بازگشت به بالا