ایستگاه خبر

داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهند نهنگ‌ها در حال انباشت اتریوم‌ هستند

داده‌های زنجیره‌ای پلتفرم تجزیه و تحلیل بلاکچین Lookonchain نشان می‌دهد در چند روز معاملاتی گذشته، نهنگ‌ها مشغول جمع‌آوری اتریوم‌ اند (ETH) و میلیون‌ها توکن جدید خریداری کرده‌اند.

انباشت اتریوم نهنگ‌ها

داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که Hashkey چندین حرکت استراتژیک برای سرمایه‌گذاری از شرایط بازار انجام داده است. در یک نمونه، نهنگ 1747 اتریوم را به قیمت 2.5 میلیون دلار به قیمت 1431 دلار خریداری کرد.

این نهنگ پس از آن 3540 ETH را به قیمت 7.4 میلیون دلار در بالاترین قیمت سال که حدود 2090 دلار بود فروخت و سود زیادی کسب کرد.

نهنگ دیگری نیز پس از سپرده‌گذاری در آوه، پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi) اتریوم را خریداری کرد. این نهنگ 6000 stETH را واریز کرد، 6 میلیون USDT وام گرفت و سپس وجوه را به بایننس واریز کرد.

دو ساعت بعد، آن‌ها حدود 3600 اتر را از بایننس برداشت کردند و حدود 1650 دلار خریدند. این نهنگ سپس 8000 stETH را واریز کرد، 7 میلیون USDT وام گرفت و وجوه را در حساب بایننس سپرده کرد. قابل ذکر است که تمام این نقل و انتقالات پولی میلیونی تنها در 16 ژوئن گزارش شده است.

آیا نهنگ‌ها با استفاده از اتریوم و USDC باعث کاهش ارزش بازار USDT شدند؟

ناظران بازار همچنین خاطرنشان کردند Hashkey همچنین از افت پیوند USDT در 15 ژوئن استفاده کرده است. این نهنگ 7.47 میلیون دلار آمریکا برای خرید 4578 ETH از بایننس پرداخت کرد.

اگرچه گمانه‌زنی‌ها زیاد است، اما می‌توان گفت افت جزئی USDT از پیوندش با دلار آمریکا ناشی از فعالیت نهنگ‌ها بود.

به طور خاص، عدم تعادل در 3 استخر Curve وجود داشت که به آدرس نهنگی به نام CZSamSun نسبت داده شد. او 31.5 میلیون USDT وام گرفت و آن را با USDC تعویض کرد. این نهنگ همچنین از اتریوم و stETH به عنوان وثیقه استفاده کرد و مبلغ وام گرفته‌شده را از طریق شبکه 1 اینچ به USDC تبدیل کرد.

این اقدامات باعث انحراف جزئی در پیوند USDT شد و باعث شد استیبل کوین با 0.3 درصد کاهش به حدود 0.997 برسد. 

 

پیشنهاد مطالعه: راهنمای استخراج اتریوم – سخت افزار تا استخراج

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا