ایستگاه خبر

انفجار قیمت توکن OMIC همزمان با شیوع سویه‌ی جدید کرونا Omicron

اخبار مربوط به سویه‌ی جدید کرونا Omicron به بازارهای مالی جهانی آسیب رساند و صنعت کریپتو نیز از این امر مستثنی نبود. با این‌وجود سازمان خودگردان غیرمتمرکز Omicron DAO که بر Arbitrum مبتنی است شاهد رشد قیمتی بسیار زیادی در توکن بومی خود یعنی OMIC بوده است. سویه‌ی جدید کرونا شاید در هفته‌ی گذشته موجب هراس تریدرها شده باشد، اما یک توکن کم ارزش توانست بر آن غلبه کند.

قیمت هرواحد از توکن OMIC در ۲۴ ساعت گذشته از ۷۶ به ۳۷۶ دلار افزایش یافت و علی‌رغم سقوط بیت‌کوین و اتریوم با صعود ۳۹۵ درصدی روبرو بود.

رشد Omicron درمیان ترس ناشی از کرونا

Omicron DAO خود را به‌عنوان یک «پروتکل ارز غیرمتمرکز» مبتنی بر پرکاربردترین راهکار لایه-۲ اتریوم یعنی Arbitrum توصیف کرده است. در ماه پیش توکن بومی آن یعنی OMIC به بازار عرضه شد و طبق داده‌های CoinGecko، علی‌رغم عرضه‌ی اندک ۲۴۳۰ عددی، حجم معاملاتی‌اش در ۲۴ ساعت پیش بالغ بر ۴۱۴ هزار دلار بوده است. براساس قیمت فعلی، حجم بازار OMIC معادل با ۳۶۵.۸ میلیون دلار است، این پروژه به‌حدی کوچک است که در رتبه‌بندی سایت CoinGecko ظاهر نشده و تنها ۱۵۰۰ فالوور در توئیتر و پلتفرم Discord دارد.

انفجار قیمت توکن OMIC همزمان با شیوع سویه‌ی جدید کرونا Omicron

شاید بتوان ظهور سویه‌ی جدید کرونا را با این رفتار صعودی قیمت OMIC مرتبط دانست. این ویروس جدید که در روز سه‌شنبه در آفریقای جنوبی کشف شد نخست با نام «B.1.1.529» معرفی گردید. اما با بروزرسانی جدید سازمان بهداشت جهانی (WHO) در روز جمعه، اسم آن به Omicron تغییر یافته و نگرانی‌های تازه‌ای را دامن زده است.

این نخستین باری نیست که تشابه اسمی به رشد یک دارایی دیجیتال منجر شده است. در سپتامبر امسال و پس از توئیت ایلان ماسک مبنی بر خرید شیبا اینو و تغییر نام آن به Floki، توکن FLOKI نیز به‌شدت صعودی شد و مانند دیگر میم کوین‌ها برسر زبان‌ها افتاد.

شاید بتوان گفت به غیر از Omicron DAO اکثر دارایی‌های بازار کریپتو در یک شیب نزولی قرار گرفته‌ و رمز ارزهایی همچون بیت‌کوین، اتریوم، پولکادات و سولانا با افت قیمت مواجه هستند. تنها استثنا در این بازار قرمز را می‌توان دو پروژه‌ی بازی متاورس The Sandbox و Decentraland دانست که از زمان تغییر نام فیسبوک به Meta عملکرد خوبی از خود نشان داده‌اند.

پیشنهاد مطالعه: متاورس چیست؟ (Metaverse)

Source

https://coiniran.com/?p=48516
دکمه بازگشت به بالا