ایستگاه خبر

احتمال تعلیق اتریوم کلاسیک توسط OKEx در پی حملات ۵۱درصدی

OKEx که بیش از ۱.۷ میلیارد دلار حجم معاملات رمزارز طی ۲۴ ساعت گذشته را به خود اختصاص داده، اعلام کرده است که پس از بین رفتن حدود ۵/۶ میلیون دلار از اتریوم کلاسیک، ممکن است تعاملات خود با بلاکچین ETC را متوقف کند. در اوایل ماه جاری، موجی از ترس در میان جامعه ETC به وجود آمد که ناشی از دو حمله موفقیت آمیز ۵۱ درصدی به شبکه اتریوم کلاسیک بود.

OKEx سازماندهی مجدد زنجیره‌ای‌یی در بلاکچین اتریوم کلاسیک شناسایی کرده که شامل دو بار خرج کردن است. در یک پست وبلاگی که روز شنبه منتشر شد، این صرافی اعلام کرده است که در کنار بررسی بیشتر آدرس‌هایی که تراکنش معاملات دو بار خرج شده را ارسال کرده‌اند، سابقه ارسال و دریافت از آدرس‌ها، و پاداش‌‌ ماینرها پس از حمله، به طور کامل آنالیز بلاکچین را انجام داده است. این تلاش‌ها باعث شده تا اطلاعات بیشتری از پشت پرده حملات ۵۱ درصدی به شبکه اتریوم کلاسیک به دست بیاید.

براساس یافته‌های OKEx، مهاجمان‌ در اواخر ماه ژوئن پنج حساب کاربری ثبت کرده‌اند که همه آنها از پروتکل‌های KYC استفاده می‌کردند و بنابراین محدودیت‌های برداشت‌شان را افزایش داده‌ بودند. بعدها در پایان ماه جولای، این حساب‌های جدید ۶۸،۲۳۰.۰۲ ZEC را طی چندین تراکنش به OKEx واریز کردند، سپس مبلغ کامل سپرده‌های ZEC را به ETC تبدیل کردند. در مرحله بعد، مهاجمین ETC تازه خریداری‌شده را از OKEx به چندین آدرس دیگر منتقل و در مجموع ۸۰۷،۲۶۰ ETC به ارزش تقریبی ۵.۶ میلیون دلار در زمان حمله برداشت کردند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=40734
دکمه بازگشت به بالا