ایستگاه خبر

تعطیلی پی‌درپی صرافی‌ها در کره‌ جنوبی ، در این کشور چه می‌گذرد؟

صرافی رمزارز OKEx کره‌ جنوبی در 7 آوریل (هجدهم فروردین) غیر فعال می‌شود. در اطلاعیه‌ای که این صرافی در روز سه‌شنبه منتشر کرد اعلام شده است که مشتریان باید تا تاریخ ذکرشده دارایی‌های فیات و رمز ارز خود را از پلتفرم این صرافی خارج کنند.

این صرافی گفت: «پس از پایان خدمات، OKEx کره جنوبی هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال خسارات ناشی از عدم موفقیت در برداشت مشتریان نخواهد داشت.»

OKEx کره دلیل پایان دادن به فعالیت‌های خود را ذکر نکرده است ، اما احتمالاً به دلیل قانون جدیدی است که از روز پنجشنبه در کره جنوبی لازم الاجرا می‌شود. طبق این قانون، صرافی‌های رمز ارز کره‌ای دیگر نمی‌توانند دفتر سفارشات خود را با سایر صرافی‌ها به اشتراک بگذارند.

ظاهراً به همین دلیل است که بایننس کره هم بعد از آغاز فعالیت در آوریل سال 2020 در اوایل سال جاری تعطیل شد. به گفته‌ی CoinGecko، صرافی OKEx کره‌ جنوبی در آگوست 2019 راه‌اندازی شده و حجم معاملاتش در 24 ساعت گذشته مبلغ ناچیزی معادل 3.5 میلیون دلار بود.

شعبه‌ی مستقر در کره‌ی صرافی Huobi هم احتمالاً از همین الگو پیروی خواهد کرد. این صرافی به سوالات The Block پاسخ نداده است. طبق گفته CoinGecko، در 24 ساعت گذشته، صرافی Huobi کره حجم معاملات بالاتری در حدود 125 میلیون دلار داشته است.

البته این حجم معاملات در مقایسه با صرافی‌های اصلی Huobi و OKEx که در 24 ساعت گذشته به ترتیب 7 میلیارد و 6 میلیارد دلار حجم معاملات داشته‌اند، ناچیز است.

 

پیشنهاد مطالعه: 10 رمزارز برتر برای سرمایه‌گذاری در سال 2021: کوین‌هایی که دچار انفجار قیمت خواهند شد!

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا