ایستگاه خبر

انتقاد صرافی OKEx از معیارهای کوین‌مارکت‌کپ برای رتبه‌بندی صرافی‌ها

آلیسا ژو، معاون ارشد استراتژی صرافی OkEx با اعتراض به نحوه‌ی رتبه‌بندی صرافی‌ها توسط وب‌سایت کوین‌مارکت‌کپ اعلام کرد که این پلتفرم مرده است.

ژو در تاریخ ۱۵ مه طی یک پست وبلاگی نوشته است:

انصاف و عدالت، اساس همه‌ی رتبه‌بندی‌ها است. با این حال، کوین‌مارکت‌کپ در این آزمون، بازنده شده و ما اکنون باید سوگوار مرگ این پلتفرم باشیم.

اخیرا با تغییر معیارهای رتبه‌بندی کوین‌مارکت‌کپ، صرافی بایننس به صدر فهرست برترین صرافی‌های این وب‌سایت ارتقا پیدا کرده است. در حال حاضر، کوین‌مارکت‌کپ صرافی‌ها را به جای نقدینگی یا حجم معاملات بر اساس ترافیک اینترنتی، رتبه‌بندی می‌کند. ۶ هفته پیش، بایننس وب‌سایت کوین‌مارکت‌کپ را با پرداخت صدها میلیون دلار به تملک خود درآورد.

در نوامبر ۲۰۱۹، کاریلین چان، معاون ارشد استراتژی و مدیرعامل وقت کوین‌مارکت‌کپ گفته بود که رتبه‌بندی صرافی‌ها بر اساس ترافیک اینترنت را به هیچ‌وجه تایید نمی‌کند.

چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل صرافی بایننس نیز در توییتی به تاریخ ۱۴ مه با اشاره به این معیار نوشته است:

این رتبه‌بندی و وزن‌دهی زیاد به عامل ترافیک اینترنتی، اگرچه ۱۰۰ درصد دقیق نیست، اما بهتر از قبل است. این روش کماکان ادامه پیدا خواهد کرد.

ژو در بخش دیگری از اظهاراتش علیه تغییرات جدید ایجاد شده در معیارهای رتبه‌بندی کوین‌مارکت‌کپ از امنیت و محافظت از میلیارد دلار دارایی کاربران به عنوان مهم‌ترین معیارها برای رتبه‌بندی صرافی‌ها یاد کرده است. وی در گفته‌های خود نقدینگی و مقیاس تراکنش‌ها را معیارهای قابل اتکای دیگری برای رتبه‌بندی صرافی‌ها خوانده است. تجربه مشتری و کیفیت خدمات از دیگر معیارهای مهمی است که ژو اعتقاد دارد می‌توانند مبنای درستی برای رتبه‌بندی صرافی‌ها باشند.

Source

https://coiniran.com/?p=38888
دکمه بازگشت به بالا