ایستگاه خبر

شرکت‌های نفت و گاز بازیگران جدید صنعت استخراج رمز ارزها خواهند بود!

استخراج بیت کوین (BTC) همواره با اتهام مصرف زیاد انرژی به باد انتقاد گرفته شده است. با این حال ماری بنت راه‌حلی ارائه داده است که به کمک آن می‌توان ضایعات بخش نفت و گاز را کاهش داد و از این ضایعات در استخراج بیت کوین بهره برد. او در تاریخ ۱۵ آوریل در وبلاگش نوشت که سال گذشته به همراه شرکت بزرگ استخراج آمریکایی GAM از گاز مازاد در هنگام بهره‌برداری از معدن نفت برای توان نصرفی ریگ‌های استخراج بیت کوین استفاده کرده‌اند.

GAM در دسامبر گذشته نخستین عملیات کوچک استخراج خود را با مستقر کردن یک کشتی کانتینردار در میدان نفتی، آغاز کرد. به گفته‌ی بیت این اولین گام برای ترغیب تولیدکنندگان نفت و گاز بوده تا به استخراج‌کنندگان بزرگ بیت کوین تبدیل شوند. بدین ترتیب شرکت‌های نفت و گاز می‌توانند کارآمدتر باشند و به محافظت از بیت کوین برای بلند مدت کمک کنند. GAM از گازی که برای شرکت‌های نفت و گاز ارزش کمی تولید می‌کند استفاده کرد کارآمدتر و سودآورتر باشد.

به گفته‌ی بنت استخراج بیت کوین به این روش ۵ برابر سودآورتر از ارسال این گاز به خط لوله و فروش آن است. همچنین زیرساخت مورد نیاز برای استخراج و نگهداری بیت کوین بسیار کم‌هزینه‌تر از انباشت نفت و گاز است. به گفته‌ی وی دو قلوهای Winklevoss در شرکت تگزاسی Crusoe Energy Systems سرمایه‌گذاری کرده‌اند تا از این طریق برای آنها رمز ارز استخراج کنند. شرکت کانادایی Black Pearl Resources نیز در حال استخراج بیت کوین از گاز طبیعی برای جبران هزینه‌های عملیاتی خود است و شرکت کانادایی Upstream Data تجهیزات استخراج موبایلی به تولیدکنندگان نفت و گاز اجاره می‌دهد و می‌فروشد.

در حال حاضر چین به سمت استخراج رمز ارزها در مقیاس صنعتی می‌رود و تقریبا ۶۰ تا ۷۰ درصد انرژی‌ای که برای استخراج لازم است به دست چین مصرف می‌شود. به گفته‌ی بنت، بیت کوین برای ماندن در مسیر صحیح نیاز به توزیع جغرافیایی بیشتری دارد و شرکت‌های نفت و گاز جهان می‌توانند در این مهم سهیم باشند و از فرصت اقتصادی به وجود آمده نهایت استفاده را ببرند.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=38258
دکمه بازگشت به بالا