ایستگاه خبر

تست آزمایشی بلاکچین ائتلافی نفت و گاز نتایج موفقیت‌آمیزی داشت

یک بلاکچین ائتلافی متشکل از ۱۰ شرکت از تست آزمایشی بلاک‌چین خود برای انتقال آب به میادین نفتی نتایج خوبی بدست آورد.

فرآیند مدیریت آب در ذخایر نفتی مستلزم به استخراج و تزریق مقادیر زیاد آب در طول استخراج نفت و گاز است. یک گزارش Reuters مدعی شده که این راه‌حل‌های بلاکچینی که در طول آزمایش پیاده‌سازی شدند موجب کاهش روند کار تا ۹ مرحله شده است که در مجموع مراحل تکمیل کار را از ۱۲۰ روز به یک هفته کاهش یافت.

بلاکچین ائتلافی نفت و گاز OOC یک شرکت نفت و گاز با ۱۰ عضو شامل شرکت‌های Dutch Shell، Equinor و ConocoPhilips است. راه‌حل‌های بلاکچین برای تست آزمایشی توسط شرکت خدمات بلاکچین Data Gumbo Corporation که توسط شرکت نفتی آرامکو عربستان تأمین می‌شود، ایجاد شد.

آماده برای پیاده‌سازی در سایت‌های تولید و فراتر از آن

این تست آزمایشی در مشارکت با راه‌حل‌های محیط زیستی Nuverra که آب رسانی و دفع آب از چاه‌های نفت و گاز شرکت Equinor را مدیریت و اجرا می‌کند، انجام گرفته است. پس از تکمیل موفقیت‌آمیز آزمایش در ۵ چاه نفت در داکوتا شمالی، این ائتلاف قصد دارد راه‌حل‌های بلاکچین را در سایت‌های تولید و توزیع پیاده‌سازی کند. این بلاکچین ائتلافی همین برنامه را برای کالا‌ها و خدمات دیگر دارد.

رییس هیئت مدیره بلاکچین OOC، ربکا هافمن، اشاره کرده که سقوط قیمت‌ها در بازار نفت و مشتقات آن در طول بحران‌های ویروس همه گیر کرونا، پیاده‌سازی بلاکچین را تسریع نموده است. وی برآورد کرده که این گروه می‌تواند این راه‌حل‌ها را امسال عملیاتی کند چرا که این راه‌حل‌ها می‌توانند به سادگی باعث صرفه‌جویی در میلیون‌ها دلار شود.

https://coiniran.com/?p=39243
دکمه بازگشت به بالا