ایستگاه خبر

با میکس نت Nym ترافیک اینترنت شما کاملا غیرقابل ردگیری خواهد بود

استارتاپ سوئیسی Nym Technologies از عموم مردم دعوت کرده در فاز جدید تست پلتفرم میکس‌نت شرکت کنند. میکس‌نت یک زیرساخت حریم خصوصی‌ست که وعده می‌دهد از کاربرانش در برابر نظارت گسترده به طور پیشرفته محافظت کند. این درحالیست که دولت‌های سراسر جهان با ادعای مبارزه با ویروس همه‌گیر کووید ۱۹ قدرت خود را گسترش می‌دهند.

کاربران دعوت شده‌اند نودهای مختلط در تست نت Nym  را اجرا کنند و یک شبکه‌ی جهانی تشکیل دهند که با مخلوط کردن داده‌ها یهر کاربر با سایر کاربران، الگوها و کلان داده‌ها در اینترنت را مخفی کند. NYM ادعا می‌کند برخلاف Tor و VPN ها، میکس نت می‌تواند حتی آژانس امنیت ملی را که بصورت منفعل بر کل شبکه نظارت می‌کند را نیز شکست دهد.هری هالپین، مدیرعامل این شرکت توضیح می‌دهد:

«با NYM می‌توانید آزادانه ارتباط برقرار کنید بدون آنکه ترافیک اینترنت شما در کلان داده‌ نمایش داده شود. با توجه به گسترش ویروس کرونا این موضوع بیش از پیش حیاتی به نظر می‌رسد.»

او در ادامه گفت ممکن است بازگشت به سطح حفظ حریم خصوصی پس از همه‌گیری کرونا بسیار دشوار باشد. مردم باید برای حفظ آزادی‌های شخصی خود دست به دست هم دهند و مبارزه کنند.

تست نت Nym در طول سال ۲۰۲۰ طی سه مرحله اجرایی می‌شود. مرحله‌ی اول میکس نت و تنظیم گره‌های عمومی است. به دنبال آن تائیدکننده‌ها اضافه می‌شوند تا میکس نت کاملا غیرمتمرکز شود. در آخرین مرحله نیز کسانیکه میکس نودها را راه‌اندازی می‌کنند و داده‌های دیگر کاربران را مخلوط می‌کنند پاداش خواهند گرفت.

همچنین، میکس نت Nym به هر بلاک چینی که مایل باشد از این خدمات حریم خصوصی پیشرفته استفاده کند اجازه‌ی پیوستن به شبکه خواهد داد. ECC، سازنده‌ی رمز ارز متمرکز بر حریم خصوصی زیکش (ZEC) هم که به عنوان آزمایش‌کننده‌ی اولیه دعوت شده است اعلام کرد:

«ECC معتقد است حریم خصوصی یک لایه‌ی اساسی برای دفاع از کاربران رمز ارزهاست.»

Source & Image

https://coiniran.com/?p=38154
دکمه بازگشت به بالا