ایستگاه خبر

فروش توکن Nyan Cat به ارزش ۳۰۰ اتریوم

بنظر می‌آید که به سوال قدیمی «چگونه از میم‌ها کسب درآمد کنیم؟» سرانجام پاسخ داده شده است. معروف ترین گربه‌ی اینترنتی که به نام Nyan Cat شناخته می‌شود، در یک حراج انلاین به قیمت ۳۰۰ واحد اتریوم (معادل ۵۹۰ هزار دلار) به فروش رسیده است. در این مزایده فایل گیف گربه‌ی Nyan که قابل تکثیر است فروخته نشده، بلکه یک توکن رمزنگاری شده از تصویر متحرک آن که در بلاک‌چین اتریوم وجود دارد معامله شده است.

خالق این میم، Chris Torres، که آن را ۱۰ سال پیش آفرید با ارسال ایمیلی خبر بفروش رفتن آن را تایید و نقش خود در این رابطه بیان داشت. این حراجی به نوعی نخستین تجربه‌ی وی با توکن‌های غیر قابل تعویض (NFT) بود. NFT ها نوعی دارایی دیجیتال محسوب می‌گردند که بتازگی جنجال زیادی در دنیای رمز ارزها بپا کرده اند.همانند بیت‌کوین، NFT ها نیز کمیاب بوده و از ویژگی‌های هویتی منحصر بفردی برخوردارند که شناسی آنها را ممکن می‌سازد. ردپای حضور و کاربرد NFT ها در هنرهای دیجیتال و دیگر صنایع متکی بر بلاک‌چین (بازی‌های ویدئویی و اشیاء کلکسیونی رمزنگاری شده) دیده می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: توکن غیر قابل تعویض (NFT) چیست؟

Chris Torres در ادامه‌ی سخنانش گفت: «با آنکه من در حوزه‌ی رمز ارزها یک آماتور بحساب می‌آیم اما توانایی عظیمی در آن حس می‌کنم.» این حراجی در پلتفرم هنرهای رمزنگاری شده‌ی Foundation برگزار که بتازگی و تنها ۲ هفته از تاسیس آن می‌گذرد. زمان این حراجی ۲۴ ساعت بود و قیمت‌های پیشنهادی از ۳ اتریوم شروع گردید.

فروش توکن Nyan Cat به ارزش 300 اتریوم

شخصیت‌های خیالی و نقاشی‌های پست مدرن

بتازگی شاهد آن بوده ایم که شماری از NFT های تاریخی در ازای صدها اتریوم فروخته شده اند. برای نمونه می‌توان به یک نسخه از شخصیت‌های Crypto Punk اشاره کرد که بیش از ۱ میلیون دلار قیمت گذاری شده است. بازار هنرهای مبتنی بر NFT، که همسو با بازار رمز ارزها متلاطم گشته، اکنون بالغ بر ۱۰۰ میلیون دلار ارزش دارد و اهمیت آن توسط هنرمندان و کاربران قدیمی رمز ارزها تشخیص داده می‌گردد.

خالق Nyan Cat در ادامه گفت: «کدگذاری و فروش هر بیت از شبکه‌ی اینترنت برای همگان آزاد است. من رسما یک راه اقتصادی جدید برای صنعت میم در جهان رمز ارزها گشوده ام.»

پیشنهاد مطالعه: توکن غیر قابل تعویض چیست به زبان ساده

Source

https://coiniran.com/?p=43958
دکمه بازگشت به بالا