ایستگاه خبر

Nvidia خبر از متاورس کریپتو می‌دهد

مدیر عامل شرکت Nvidia در مصاحبه‌ی خود با مجله‌ی فناوری Venturebeat بیان داشت که ما درحال نزدیکی به یک متاورس مبتنی بر واقعیت افزوده‌ی بلاک‌چین هستیم. Jensen Huang در گفتگوی اخیر خود آینده را بسیار شبیه به فضای NFT حال حاضر توصیف کرد و افزود:

«شما مالک هنری هستید که خلق کرده‌اید. با تبدیل آن به NFT این اثر هنری منحصربفرد دیجیتالی جاودانه خواهد شد.»

متاورس چیست؟

متاورس (metaverse) از دو کلمهٔ “مِتا-Meta” به معنی فراتر و “یونیورس-Universe” به معنی جهان تشکیل شده در کل معنی کلمهٔ متاورس “فراتر از جهان” است. نظریه‌ی متاورس دربارهٔ یک تکنولوژی جدید در آینده است. متاورس یک ابر واقعیت مجازی است که کاربران آن قادر خواهند بود از سر تا سر دنیا به آن متصل شوند. متاورس ترکیبی از فضای مجازی، اینترنت و واقعیت افزوده است.

Huang در سخنان خود دنیایی را توصیف نمود که درحال گذار از قلمروی فیزیکی و فناپذیر به سمت یک قلمروی جاودان و دیجیتالی است. وی گفت: «همان‌طور که شما از عینک یا موبایل خود استفاده می‌کنید و مالکیت آن را در اختیار دارید، دنیای متاورس نیز قادر است با دنیای فیزیکی شما ادغام شده و کاملا ملموس باشد.»

درحال حاضر نمونه‌‌ای از دنیای متاورس مدیرعامل Nvidia را می‌توان در آثار هنرمندی مشاهده نمود که در ماه مارس یک جفت کفش را در دو دنیای حقیقی و NFT به حراجی گذاشت. این هنرمند نوجوان که FEWOCiOUS  نام دارد از این طرح هوشمندانه موفق به کسب ۳.۱ میلیون دلار در کمتر از ۷ دقیقه شد.

Nvidia خبر از متاورس کریپتو می‌دهد

مثال دیگر خواننده‌‌ی رپی به اسم MF Doom است که در پروژه‌ای خلاقانه مجموعه‌ای از ماسک‌های AR MF Doom را در قالب توکن‌های NFT به فروش رساند. این ماسک‌ها را می‌توان در گالری‌های هنری مجازی مانند دیسنترالند به‌نمایش گذاشت.

Nvidia و فضای کریپتو

Nvidia نامی آشنا در میان جامعه‌ی رمز ارز است. این شرکت که محبوبیت خود را مدیون استفاده از کارت‌های گرافیکی قدرتمندش در حوزه‌ی ماینیگ ‌می‌داند، اخیرا در ماه فوریه یک پردازنده‌ی انحصاری برای استخراج اتریوم به نام Nvidia CMP عرضه کرد.

این شرکت برای حمایت خود از گیمرها اعلام کرد که با ارائه‌ی یک بروزرسانی نرم‌افزاری، قدرت هش سه کارت گرافیک محبوب خود کاهش خواهد داد.

پیشنهاد مطالعه: بازار NFT در آثار هنری و گیم‌ها همچنان داغِ داغ است!

Source

https://coiniran.com/?p=46075
دکمه بازگشت به بالا