ایوب کریمی | 1397.09.03

نروژ مساعدت ها در زمینه استخراج بیت کوین را در 2019 حذف خواهد کرد

نروژ یارانه برق را از فارم های استخراج بیت کوین بر می دارد

بنا به گزارش پر تیراژ ترین روزنامه چاپی نروژ در 21 نوامبر، دولت این کشور یارانه برق به منظور تسهیلات استخراج بیت کوین را بر می دارد. تا به حال استخراج بیت کوین در نروژ در زمره صنایع با نیاز شدید به برق حساب می شده و از یارانه برخوردار بوده است، اما از ابتدای ژانویه 2019 این یارانه ها برداشته خواهد شد. Lars haltbrekken یکی از اعضای صریح الهجه مجلس از این تصمیم حمایت کرد و ابراز داشت که استخراج بیت کوین انرژی زیادی مصرف می کند و سبب نشر گاز های گلخانه ای در سراسر جهان می شود. 

 

نروژ مساعدت ها در زمینه استخراج بیت کوین را در 2019 حذف خواهد کرد

norway-removes-bitcoin-subsidies

اعتراض ها و موافقت ها

بنا به گزارش Forbes، در اوایل این ماه با توجه به یارانه ها و مساعدت هایی که دولت نروژ در زمینه استخراج بیت کوین می کرد، استخراج این رمز ارز به طور متوسط با هزینه 7700 دلار برای هر کوین انجام می شد. این در حالی است که گروه ICT Norway شدیدا به این اقدام دولت اعتراض کرد و ابراز داشت که بدون گفتگو و مشاوره با افراد درگیر در این صنعت، نباید چنین اقدامی صورت می گرفت. از طرفی دیگر تعدادی از افراد فعال در بلاک چین در این کشور از این اقدام دولت حمایت کرده اند و بیان داشته اند که بهتر است این یارانه و مساعدت ها به جیب عموم مردم برگردد تا اینکه در اختیار عده ای خاص ماینر بیت کوین قرار بگیرد. 

بیشتر بخوانید: شبکه بیت کوین و استخراج آن 

این افراد اعتقاد دارند که در فضای کنونی استخراج رمز ارز، احتیاج به ماینر های بیشتری نیست و شبکه استخراج بیت کوین در حال حاضر به اندازه کافی حمایت شده است. گزارش ها نشان می دهد که در حال حاضر تنها ماینر های بزرگ و با تجهیزات پیشرفته قادرند از استخراج سود ببرند؛ ماینر های کوچک و خرد تقریبا از ابتدای سپتامبر که هزینه های برق افزایش یافت، با ضرر مواجه شده اند.

نظر شما چیست؟ این گونه اقدامات دولت ها چه تاثیراتی بر بازار بیت کوین و دیگر رمز ارز ها خواهد گذاشت؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.توجه!
دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده مربوط به نویسنده می باشند و لزوما نباید آنها را به کوین ایران نسبت داد. 

Source