ایستگاه خبر

استخراج اتریوم از استخر آنتی‌ویروس Norton محقق شد

شرکت NortonLifeLock که به نام سیمانتک (Symantec) شناخته می‌شود با عرضه‌ی محصول کریپتوی جدیدی به کابران امکان استخراج اتریوم را از کامپیوترهای شخصی خود می‌دهد. این محصول که Norton Crypto نام دارد درحال حاضر در اختیار کابران آنتی‌ویروس Norton 360 قرار گرفته است. انتظار می‌رود طی هفته‌های آتی این محصول در دسترس عموم نیز واقع گردد.

نرم‌افزار استخراج Norton Crypto با آنتی‌ویروس Norton 360  ادغام شده و هنگامی که از کامپیوتر استفاده‌ای نگردد به اجرا در‌ می‌آید. سخنگوی شرکت Norton بیان داشت که این محصول جدید از استخر استخراج بومی شرکت قابل استفاده خواهد بود. در نتیجه کاربران استخر Norton با اتحاد خود شانس بالایی برای استخراج اتریوم و تقسیم پاداش‌های حاصله را خواهند داشت.

سازوکار استخر Norton

Norton Crypto نیز از سناریوی مشابه سایر استخرهای استخراج تبعیت نموده و با تعیین کارمزد برای پاداش‌های موجود می‌تواند برای شرکت نورتون درآمدزایی نماید. براساس قوانین Norton Crypto، سهم این شرکت از پاداش‌های منتقل‌ شده بین کاربران ۱۵ درصد است. لازم به ذکر است که کارمزد Ethermine، یکی از بزرگترین استخرهای استخراج اتریوم، تنها یک درصد است.

داده‌های سایت تحلیلی Etherscan حاکی از آن است که سختی استخراج اتریوم که درحال حاضر در اوج خود قرار دارد کسب پاداش ماینینگ این رمز ارز را برای کاربران خانگی بسیار دشوار نموده است.

استخراج اتریوم از استخر آنتی‌ویروس Norton محقق شد

شرکت Norton نیز به نوبه‌ی خود کاربران را از این موضوع مطلع ساخته و تاکید نمود که ضمانتی برای دریافت پاداش از راه این محصول وجود ندارد و حتی ممکن است هزینه‌ی برق و سخت‌افزار مورد استفاده از درآمد حاصل از استخراج پیشی بگیرد. مصرف بالای برق تجهیزات استخراج رمز ارز همواره موضوع بحث مهمی بین حامیان محیط زیست بوده است.

کارت گرافیکی کاربران Norton Crypto لازم است تا قادر به پردازش محاسبات استخراج اتریوم باشد. سخنگوی Norton به نشریه‌‌ی The Block گفت درحال حاضر کارت‌ گرافیک‌های سری ۱۰۰۰، ۲۰۰۰ و ۳۰۰۰ شرکت Nvidia و سری ۵۰۰۰ و ۶۰۰۰ شرکت AMD از این قابلیت برخوردارند.

وی در ادامه افزود: «پاداش‌های استخراج به‌طور ادواری به حساب کیف پول کاربران Norton Crypto منتقل خواهد شد، اطلاعات این کیف پول همواره در یک فضای ابری ذخیره خواهد شد تا ریسک احتمالی آسیب‌های هارد درایو را به صفر برساند. با آنکه Norton فعلا تنها از ماینینگ اتریوم پشتیبانی می‌نماید اما در آینده‌ی نزدیک سایر رمز ارزهای برتر بازار نیز به فهرست استخراج آن افزوده خواهند شد.»

پیشنهاد مطالعه: استخراج اتریوم با کامپیوتر

Source

https://coiniran.com/?p=45936
دکمه بازگشت به بالا