ایستگاه خبر

راه‌اندازی دوباره پل Nomad پس از هک ۱۹۰ میلیون دلاری

شرکت نماد (Nomad) اعلام کرده است که در حال آماده شدن برای راه‌‌اندازی مجدد پل خود و ارائه بازپرداخت جزئی به کاربران آسیب دیده از هک است.

Nomad در ماه آگوست با هک فلج کننده‌ای مواجه شد. هکرها شکافی را در قراردادهای هوشمند Nomad کشف کردند و از آن سوء استفاده کردند.

راه اندازی مجدد و بازپرداخت

پل زنجیره‌ای Nomad اعلام کرد  در حال آماده شدن برای راه‌اندازی مجدد پل خود و بازپرداخت هزینه کاربرانی است که در جریان هک ۱۹۰ میلیون دلاری که در اوایل سال رخ داد، سرمایه از دست داده‌اند. تیم Nomad پس از رفع آسیب‌پذیری قرارداد هوشمندی که هکرها برای سازماندهی هک ماه آگوست از آن سوءاستفاده کردند، راهنمای راه‌اندازی مجدد خود را ارائه کرد. در یک پست متوسط، تیم اعلام کرد:

از زمان هک پل، این تیم سخت در حال کار بر روی بازیابی وجوه و به روز رسانی‌های لازم برای راه‌اندازی مجدد و ایمن Nomad بوده است.

به گفته Nomad، این پروتکل به کاربران این امکان را می‌دهد تا به madAssets خود پل بزنند و به سهمی متناسب از وجوه بازیابی شده دسترسی داشته باشند. این شرکت همچنین طراحی مجددی را برای پل توکن اجرا کرد، که بدون آن، طبق گفته شرکت، «اولین افرادی که به madAssets خود پل می زنند، توکن های متعارف را به صورت یک به یک دریافت می کنند تا زمانی که هیچ توکن متعارفی باقی نماند».

Nomad تغییرات متعددی را در پروتکل اعمال کرد و به کاربران امکان داد به عقب برگردند، به بخشی از وجوه بازیابی‌شده دسترسی داشته باشند و اطمینان حاصل کنند که توکن‌های مورد دسترسی همان توکن‌های اصلی هستند.

Nomad همچنین از کاربران خود خواسته است تا برای دریافت وجوه بازپرداخت شده خود، از طریق CoinList، یک صرافی متمرکز، تمامی مقررات «مشتریان خود را بشناسید» (KYC) را طی کرده و از آن پیروی کنند. تیم اعلام کرد که KYC برای اطمینان از اینکه همه پرداخت‌ها مطابق با قوانین هستند ضروری است.

پس از تکمیل فرآیند تأیید، کاربران NFT ویژه‌ای دریافت خواهند کرد که به آن‌ها امکان دسترسی به سهم متناسبی از وجوه بازیابی شده در بلاکچین اتریوم را می‌دهد. NFT ها غیرقابل انتقال خواهند بود و به دارندگان امکان می‌دهند که سایر وجوهی را که در آینده بازیابی می شوند، دریافت کنند.

پیشنهاد مظالعه:

 

Source

https://coiniran.com/?p=60743
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x