ایستگاه خبر

هم‌بنیان‌گذار صرافی Huobi مدعی شد بیت‌کوین تا پایان سال 2024 فاقد هرگونه بازار گاوی است!

Du Jun، هم‌بنیان‌گذار صرافی Huobi، معتقد است که بیت‌کوین تا پایان سال 2024 یا آغاز سال 2025 فاقد هرگونه بازار گاوی خواهد بود. وی در مصاحبه‌ی اخیرش مدعی شد که باتوجه به چرخه‌های پیشین بازار می‌توان گفت که چرخه‌ی صعودی دیگری تا 4 سال دیگر رخ نخواهد داد. وی با اشاره با این نکته که ما هم‌اکنون در نخستین مراحل شکل‌گیری یک بازار خرسی هستیم، افزود:

«با تداوم این چرخه تا پایان سال 2024 یا روزهای آغازین سال 2025 شاهد بازار گاوی جدیدی برای بیت‌کوین نخواهیم بود.»

نقش هاوینگ بیت‌کوین در تعیین چرخه‌ی بازار

هم‌بنیان‌گذار Huobi معتقد است که چرخه‌های قیمتی بیت‌کوین به‌‌شدت با رویداد هاوینگ آن درارتباط است. تجربه نشان داده‌ است که در سال‌هایی که بیت‌کوین با یک هاوینگ روبه‌رو شود چرخه‌ی گاوی بر بازار حاکم خواهد شد. هاوینگ بعدی 803 روز دیگر یعنی در 4 می 2024 رخ خواهد داد، بنابراین اگر تاریخ خود را تکرار کند در اواخر سال 2024 شاهد اوج‌گیری مجدد قیمت‌ بازار دارایی‌های کریپتو خواهیم بود.

با نصف‌شدن پاداش استخراج، ماینرها به‌جای 6.25 BTC به‌ازای هربلاک، 3.125 BTC پاداش خواهند گرفت. پس از آخرین هاوینگ در می 2020، فعالیت بازار تا اکتبر همان سال کاهش یافت، تاآنکه در میانه‌ی دسامبر بیت‌کوین به اوج قیمت تاریخی تازه‌ای دست یافت.

شرایط فعلی بازار با چرخه‌های پیشین دارای تفاوت‌هایی است، زیرا عوامل تاثیرگذار بیشتری همچون سرمایه‌گذاران نهادی و محصولات قابل معاوضه‌ی بورس در آن حضور دارند. وی با ذکر آنکه دیگر مانند گذشته نمی‌توان به‌راحتی رفتار قیمتی بازار را پیش‌بینی کرد اظهار داشت:

«بازار دارایی‌های دیجیتال واقعا باپیچیدگی فراوانی همراه است که پیش‌بینی دقیق آن را عملا غیرممکن می‌سازد. در شرایط فعلی عواملی همچون مسائل زئوپولیتیکی، کشمکش‌های نظامی و حتی بیماری همه‌گیر کرونا محاسبات را برهم خواهد زد.»

ویتالیک بوترین، هم‌بنیان‌گذار اتریوم، نیز در مصاحبه‌ای خاطرنشان کرد که بسیاری از توسعه‌دهنگان و حاضرین حوزه‌ی کریپتو از فرارسیدن یک  بازار خرسی دیگر به‌شدت استقبال خواهند کرد.

پیشنهاد مطالعه: معرفی نظریه امواج الیوت (Elliott Wave) و کاربرد آن در تحلیل تکنیکال

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا