ایستگاه خبر

نیجریه حساب‌های مشتریانی که مرتبط با فعالیت‌های بیت کوینی است را می‌بندد!

بانک مرکزی نیجریه به بانک‌های ملی و همه موسسات مالی دستور داده است که حساب‌های مشتریانی را که مرتبط با فعالیت‌های بیت کوینی و رمز ارزی است، مسدود کنند. این اولین باری است که بانک مرکزی یک کشور بزرگ به طور عمومی دستور بستن حساب‌های بانکی شهروندان را برای استفاده از رمز ارز‌ها می‌دهد. این قانون فورا عملی خواهد شد.

بانک مرکزی نیجریه در یک فرمان نامه‌ای همه موسسات مالی و بانکی را مخاطب قرار داده و به آنها یادآوری کرده که کمک به تسهیل تراکنش‌های کریپتویی کاملا ممنوع است. بر طبق این حکم، موسسات مالی و بانک‌ها باید شهروندان مرتبط با فعالیت‌های رمز ارز را شناسایی کنند و حساب‌های بانکی آنها را ببندند.

این نامه توسط بلو حسن (Bello Hassan) که مدیر نظارت بر امور بانکی است، امضا شده است. این نامه همه بانک‌ها و موسسات مالی نیجریه را ملزم کرده که دقیقا از دستورات پیروی کنند. بر طبق این نامه، همه بانک‌ها و موسسات مجبور هستند که افراد و موجودیت‌های مربوط به تراکنش‌های رمز ارزی و یا صرافی‌های رمز ارزی که داخل سیستم آنها کار می‌کنند را شناسایی کرده و حساب‌های آنها را فورا مسدود کنند.

بانک مرکزی خاطرنشان کرده که اگر بانک‌ها و موسسات مالی از این قانون تبعیت نکنند، با تحریم‌ها و مجازات‌های قانونی شدیدی مواجه خواهند شد. علیرغم تقاضای زیادی که در نیجریه برای رمز ارز‌ها وجود دارد، بانک مرکزی این کشور سالهاست که با استفاده از بیت کوین و دیگر رمز ارز‌ها مخالف است. بانک مرکزی نیجریه در ژانویه ۲۰۱۷ نیز اعلامیه‌ای بیرون داد و در آن به بانک‌ها و موسسات مالی درباره ریسک تراکنش‌های رمز ارز هشدار داد.

بنا بر تخمینی که صندوق بین المللی پول زده است، نیجریه بیست و هفتمین اقتصاد بزرگ جهان است. قوانین اخیر این کشور در ارتباط با رمز ارز‌ها ممکن است کاملا این فناوری جوان را در کشور‌های در حال توسعه آفریقایی با مشکل مواجه کند. قوانین بانکی در نیجریه کاملا در تناقض با قوانین کشور‌هایی مانند ایالات متحده است که در آن کشور بانک‌ها اجازه دارند که نود‌های رمز ارزی را مدیریت کنند. نظر شما چیست؟ منع فعالیت‌های بیت کوینی در نیجریه چه تاثیراتی بر اکوسیستم رمز ارز آفریقا خواهد گذاشت؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=43551
دکمه بازگشت به بالا