ایستگاه خبر

۶۰۰ هزار دلار در حمله‌ی تخلیه‌ی نقدینگی یا راگ پول ازسوی پلتفرم MetaSwap به‌سرقت رفت

براساس خبرهای موجود، تیم توسعه‌دهنده‌ی MetaSwap پس از بی‌ارزش شدن توکن بومی خود اقدام به سرقت ۱۱۰۰ عدد توکن بایننس (BNB) کرده است. MetaSwap یک پلتفرم مبادلاتی برای تعویض توکن‌های NFT بین بلاک‌چین‌های اتریوم، بایننس و پالیگان است.

شرکت امنیتی و تحلیل داده‌ی بلاک‌چینی PeckShield با بررسی فعالیت‌های مشکوک تیم MetaSwap احتمال انجام یک حمله‌ی خفیف راگ پول (rug pull) یا تخلیه‌ی نقدینگی را مطرح کرده است.

600 هزار دلاری در حمله‌ی تخلیه‌ی نقدینگی یا راگ پول ازسوی پلتفرم MetaSwap به‌سرقت رفت

در گزارش PeckShield آمده است که تیم توسعه‌دهنده‌ی این پلتفرم پس از سرقت ۱۱۰۰ توکن بایننس (معادل ۶۰۵ هزار دلار) آنها را به TornadoCash انتقال داده است؛ TornadoCash ابزاری مبتنی بر بستر اتریوم است که لینک آدرس آن‌چین صادرکننده و گیرنده‌ی تراکنش‌ها را حذف می‌کند. به‌گفته‌ی این شرکت تحلیلی، توکن بومی MGAS نیز ۵۰ درصد از ارزش خود را ازدست داده است.

باآنکه ادعای PeckShield به تائید نرسیده بود اما تیم MetaSwap با حذف تمام راه‌های ارتباطی‌اش در شبکه‌های مجازی سوءظن‌ها را به خود تشدید کرد.

این دومین آسیب‌پذیری صورت گرفته به پلتفرم‌های دیفای در ماه دسامبر بوده است، همان‌طور که درهفته‌ی پیش خواندیم پروتکل Grim Finance نیز طی یک حمله‌ی هک ۳۰ میلیون دلار آسیب دید. همچنین دو صرافی رمز ارز AscendEX و Bitmart نیز اوایل ماه جاری به‌ترتیب قربانی حملات ۸۰ و ۲۰۰ میلیون دلاری هک شدند.

پیشنهاد مطالعه: معرفی بهترین اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز یا D’apps

Source

https://coiniran.com/?p=48993
دکمه بازگشت به بالا