ایستگاه خبر

پلتفرم ان‌اف‌تی PREMINT مورد حمله قرار گرفت

براساس رشته توئیت‌هایی که ازسوی اکانت رسمی PREMINT منتشر شده است به نظر می‌رسد که هکرها توانستند صبح امروز به این سایت ارائه‌دهندۀ خدمات توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) نفوذ کنند. PREMINT به کاربران‌اش هشدار داد تا از کلیلک بر هرگونه لینک یا پیام تایید تراکنش این سایت خودداری کرده و هرچه سریع‌تر پسورد حساب‌های کاربری خود را تغییر دهند. این سایت همچنین استفاده از قابلیت احراز هویت دومرحله‌ای (۲FA) را اقدامی مناسب برای تضمین امنیت کاربران توصیف کرد.

Screenshot 2022 07 18 115102

توسعه‌دهندگان این پلتفرم در ادامه از کاربران خواستند تا کیف‌پول‌های خود را جهت هرگونه تراکنش مشکوک بررسی کرده و با مراجعه به سایت Etherscan تاریخچۀ فعالیت‌های آدرس کیف‌پول خود را بازبینی کنند. مرورگر Etherscan می‌تواند تراکنش‌هایی که از جانب کاربران صورت‌ نگرفته باشد را به آن‌ها نشان دهد.

چنانچه کاربری مشکوک به نفوذ هکرها به کیف‌پول خود شد لازم است تا هرگونه دسترسی به NFTهای خود را لغو کنند. این کار با مراجعه به سایت revoke.cash یا آدرس etherscan.io/tokenapprovalchecker و کلیلک بر گزینۀ Revoke صورت می‌پذیرد.

در مرحلۀ بعد با مراجعه به سایت Etherscan اطمینان حاصل کنند که گزینۀ False در قسمت ثبت وقایع یا logs درج شده است. اگر مراحل فوق برای شما پیچیده است می‌توانید کل دارایی‌های خود را به یک کیف‌پول دیگر انتقال دهید.

PREMINT هنوز اطلاعات دقیقی از وسعت این حمله در دست ندارد

علی‌رغم ادعای برخی از کاربران مبنی بر به سرقت رفتن NFTهای خود در جریان این هک، همچنان نمی‌توان از وسعت و گسترۀ این حمله مطمئن بود. در هنگام نگارش این خبر تیم PREMINT هنوز نتوانسته است تایید کند که آیا کنترل سایت را پس گرفته است یا خیر.

PREMINTS یک پلتفرم بلاک‌چین برای ضرب یا مینت مجموعه‌های دیجیتالی است. هنرمندان می‌توانند با استفاده از توکن بومی PREM آثار هنری بدیعی خلق کنند و آن‌ها را در حراجی‌های بومی به فروش رسانند. افراد علاقمند نیز می‌توانند این آثار را مستقیما از خالق آن یا از بازارهای ثانویۀ NFT خریداری کنند. پس از هر خرید اطلاعات مربوط به آن در بلاک‌چین ثبت شده و به تایید شبکه خواهد رسید.

پیشنهاد مطالعه: معرفی مجموعه NFT میبیتس (Meebits) + آموزش خرید Meebits

Source

https://coiniran.com/?p=57506
دکمه بازگشت به بالا