ایستگاه خبر

بازار NFT صرافی FTX به‌زودی فعال می‌شود!

با حراج نسخه‌ی آزمایشی یک پیکسل آرت از سوی مدیرعامل FTX می‌توان امیدوار بود که فعالیت بازار اختصاصی NFT این صرافی به‌زودی آغاز گردد. Sam Bankman-Fried، مدیرعامل صرافی رمز ارز FTX، یک حراج ۲۴ ساعته را برای نسخه‌ی آزمایشی پیکسل آرت خود که کلمه‌ی «Test» را نشان می‌دهد، آغاز نمود. دسترسی به این توکن غیرقابل تعویض تنها در نسخه‌ی آمریکایی این صرافی هنگ کنگی میسر خواهد بود. این NFT در زمان نگارش این خبر درمجموع ۱۹ خریدار با بالاترین رقم پیشنهادی ۱۱۰۰ دلار داشته است.

بازار NFT صرافی FTX به‌زودی فعال می‌شود!

NFTها اطلاعات شناسایی ذخیره‌شده روی قرارداد‌ها هستند که این اطلاعات هر‌کدام از آن‌ها را متفاوت می‌کند و درنتیجه این توکن نمی‌تواند به صورت مستقیم با یک توکن دیگر جایگزین شود. آن‌ها نمی‌توانند به جای یک‌دیگر مبادله شوند زیرا نمونه مشابهی ندارند.

NFTها در آغاز سال جاری میلادی یک حباب سوداگرانه‌ی بزرگ به‌وجود آوردند، تاحدی که بعضی آیتم‌ها تا بیش از ده‌ها میلیون دلار به‌فروش رسید. با اوج‌گیری تَب این توکن‌ها در ماه مارس، Beeple موفق شد تا یک NFT را در حراج معتبر Christie’s به مبلغ باورنکردنی ۶۹.۳ میلیون دلار بفروشد.

FTX در شرف تاسیس بازار اختصاصی خود

حراج نسخه‌ی آزمایشی پیکسل آرت مدیرعامل FTX شاید بتواند انتظارها را درخصوص راه‌اندازی بازار اختصاصی NFT از سوی این صرافی خاتمه دهد. این بازار که درحال حاضر در مرحله‌ی آزمایشی خود به‌سر می‌برد برای نخستین بار در ماه ژوئن سال جاری معرفی شد. با این‌وجود مدیرعامل این صرافی در یک کنفرانس تصویری خبر از راه‌اندازی قریب‌الوقوع و رسمی آن داد.

براساس اظهارات وی، بازار آزمایشی این صرافی «هم‌اکنون فعال بوده و دچار کمبود‌هایی است که طی چند هفته‌ی آینده برطرف شده و به شرایط موردانتظار خواهد رسید.» از ویژگی‌های اصلی این پلتفرم پشتیبانی پیش‌فرض آن از بلاک‌چین‌های سولانا و اتریوم به‌شکل همزمان است.

بلاک‌چین اثبات کار (PoW) اتریوم درحال حاضر محبوب‌ترین بستر برای اکثر پلتفرم‌های NFT از قبیل OpenSea است. اما سولانا از یک مکانیسم اثبات سهام (PoS) برخوردار است که قادر به اجرای تعداد بیشتری تراکنش با کارمزد کمتر است.

پیشنهاد مطالعه: بازار NFT در آثار هنری و گیم‌ها همچنان داغِ داغ است!

Source

https://coiniran.com/?p=47395
دکمه بازگشت به بالا