ایستگاه خبر

فروش NFT اولین توییت جک دورسی به قیمت ۴۸ میلیون دلار

NFT اولین توییت منتشرشده در توییتر توسط جک دورسی، اکنون تقریباً ۴۸ میلیون دلار در بازار شناخته‌شده NFT OpenSea ارزشگذاری شده است.

طبق گزارش U.Today، دورسی این توییت را به عنوان NFT در مارس گذشته به قیمت حدود ۲.۹ میلیون دلار فروخت. سینا استوی، مدیرعامل بریج اوراکل، خریدار این NFT بود.

حتما بخوانید: بررسی فنی پروژه اوراکل عمومی Bridge ؛ آیا می‌توان به چنین پروژه‌‌هایی اعتماد کرد؟

توییت تاریخی جک دورسی «همین حالا توییتر را راه‌اندازی کردم» در مارس ۲۰۰۶ منتشر شد.

مدیر عامل سابق این شبکه اجتماعی پیشرو اعلام کرد که پولی را که از فروش این NFT  دریافت کرده است پس از تبدیل آن به بیت کوین به خیریه اهدا خواهد کرد.

استوی اکنون مایل است NFT را با قیمت ۱۴۹۶۹ اتر برای فروش بگذارد. او قول داده است که نیمی از درآمد حاصل از این حراج صرف امور خیریه شود. با این حال، طبق یک توییت اخیر، ظاهراً دورسی از صاحب اولین توییت خود می خواهد که ۹۹ درصد از مبلغ را اهدا کند.

دورسی برای سال‌ها از حامیان جدی فضای ارزهای دیجیتال بوده و عمدتاً بر بیت‌ کوین تمرکز کرده و از نشان دادن انتقادات خود نسبت به آلت‌کوین‌های دیگر ابایی نداشته است.

فوریه گذشته، شرکت بلاک (که قبلاً به عنوان Square شناخته می‌شد) ۱۷۰ میلیون دلار بیت کوین اضافی خریداری کرد. در ژانویه، این شرکت اعلام کرد که یک سیستم آزاد استخراج بیت کوین خواهد ساخت.

دورسی در نوامبر گذشته از سمت مدیرعاملی توییتر کنار رفت تا روی جاه‌طلبی‌های خود در زمینه ارزهای دیجیتال تمرکز کند.

پس از خروج این میلیاردر، پلتفرم رسانه های اجتماعی برای پذیرش ارزهای دیجیتال جایگزین بازتر شده است. در ماه فوریه، اندکی پس از افزودن پشتیبانی از آواتارهای NFT شش ضلعی، توییتر به کاربران اجازه داد با اتریوم نیز انعام دهند.

 

پیشنهاد مطالعه:‌بازاریابی NFT: راهنمای گام به گام فروش NFT 

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=50524
دکمه بازگشت به بالا