ایستگاه خبر

رونق بازار هنر NFT به نفع هنرمندان مرد است

تابستان امسال، زمانی که Fame Lady Squad راه‌اندازی شد و ادعا می‌کرد که اولین گروه هنر NFT تحت رهبری زنان است، به سرعت ۱.۵ میلیون دلار از افرادی که می‌خواستند از هنرمندان حمایت کنند، جمع‌آوری کرد.

هفته‌ها بعد، مشخص شد که این گروه در واقع توسط مردان اداره می‌شد.

پس از این جنجال‌ها، بنیانگذاران کنترل را به گروهی از زنان سپردند، اما این حادثه حکایت از تفاوت‌های جنسیتی عمیق‌تر در بازار هنر دیجیتال داشت: هنرمندان مرد به‌طور عمده از رونق هنر NFT سود می‌برند.
طبق گزارش جدیدی که در این ماه توسط آژانس تحقیقاتی Art Tactic منتشر شد، طی ۲۱ ماه گذشته، هنرمندان زن تنها ۵ درصد از کل فروش هنر NFT را به خود اختصاص دادند. (اگرچه، جنسیت ۱۶ درصد از تراکنش‌ها ناشناخته بود.) آن‌ها همچنین پول بسیار کمتری برای کار خود داشتند. گریمز، نوازنده، تنها زنی است که توانسته ۱۰ دلار را در این بازه زمانی کسب کند. بر اساس این گزارش که فعالیت بازار را با Nifty Gateway، یک پلتفرم حراج هنر دیجیتال، تجزیه و تحلیل می‌کند، سه چهارم کل پول به دست آمده به هنرمندان مرد اختصاص یافته است.

NFT که مخفف توکن غیر قابل تعویض است، گواهی اصالتی است که مالکیت یک دارایی دیجیتال را مانند یک اثر هنری نشان می‌دهد. برخلاف هنر سنتی، NFT ها را می‌توان به گونه‌ای ساخت که به هنرمندان اجازه می‌دهد از فروش در بازار ثانویه کسب درآمد کنند. بازار هنر کریپتو، اگرچه پرنوسان است، اما سالی پررونق داشته و تنها در ۹ ماه اول سال ۲۰۲۱، ۳.۵ میلیارد دلار فروش داشته است.

مردان بر فروش هنر NFT تسلط دارند

مردان در ۲۱ ماه گذشته به طور عمده از رونق هنر دیجیتال سود برده‌اند.

هنر رمز ارزی به عنوان یک دموکراتیزه‌کننده بزرگ معرفی شده است. یک مطالعه نشان داد که ۸۷ درصد از هنرمندانی که آثارشان در گالری‌های بزرگ به نمایش گذاشته شده اند مرد و ۸۵ درصد سفیدپوست هستند. این داده‌های جدید نشان می‌دهد که بازار NFT به وعده دموکرات بودن عمل نمی‌کند.

دانیل دیویس، هنرمندی که بخشی از تیم رهبری است که در ماه اوت گروه Fame Lady را بر عهده گرفت، گفت: «ما بسیار سخت کار کرده‌ایم تا منابعی برای زنان ایجاد کنیم.»

او یک وبسایت با اصول اولیه نفوذ به فضا و یک پادکست با هدف مسائل مرتبط لا زنان ایجاد کرد.

 

پیشنهاد مطالعه: معرفی پرفروش‌ترین بازارهای NFT برای خرید و فروش

 

Source

https://coiniran.com/?p=49022
دکمه بازگشت به بالا