ایستگاه خبر

هکر Nexus Mutual تقاضای باج ۴.۵ هزار اتریومی دارد!!

اخبار مرتبط با هک Nexus Mutual توسط اکانت تویتر EtherText مورد تاکید قرار گرفت. EtherText به انتشار اخباری می‌پردازد که در ارتباط با پیام‌های متنی درج‌شده در داخل تراکنش‌های اتریوم هستند. هیو کارپ (Hugh Karp)، مدیر‌عامل Nexus Mutual، بیش از ۸ میلیون دلار توکن NXM را در روز دوشنبه در جریان یک هک از دست داد. هکر Nexus Mutual در این روز توانست ۳۷۰۰۰۰ توکن NXM را از کیف پول هیو کارپ به آدرس خود منتقل کند.

اما اینک کاربر ناشناسی مسئولیت این هک را بر عهده گرفته است و مستقیما مدیر‌عامل Nexus Mutual را مخاطب قرار داده و ابراز داشته که او توکن‌های NXM را نمی‌فروشد تا ارزش آنها احیا شود و یا کارپ می‌تواند برای جلوگیری از این کار، مقدار ۴.۵ هزار اتریوم برای او بفرست. او به هیو توصیه کرده که برای مذاکره می‌تواند به آدرس اتریوم او پیام دهد.

این فرد که ادعا می‌کند هکر Nexus Mutual است، اینک درخواست باج کرده است. این هکر تهدید کرده که اگر مدیر‌عامل این مقدار اتریوم را نفرستد، توکن‌های NXM را فعلا نمی‌فروشد و هر زمان که قیمت این توکن احیا شد، اقدام به فروش و تخلیه توکن‌ها خواهد کرد. جالب است که این درخواست باج مبلغی بسیار کمتر از مبلغ توکن‌های دزدیده‌شده است.

Nexus Mutual در زمان هک اعلام کرد که استخر وجوه و همه سیستم‌ها ایمن بوده‌اند و آنها در جستجوی این هستند که هویت مهاجم را شناسایی کنند. آنها حتی متوجه شده‌اند که این فرد مهاجم فرآیند احراز هویت را یازده روز پیش تکمیل کرده است. البته این سازمان اعلام کرده که هکر در سوم دسامبر عضویت را به آدرس جدیدی انتقال داده است.

آیا مذاکره با هکر Nexus Mutual انجام خواهد گرفت؟ آیا این مذاکره راه را برای کلاه‌برداری‌های دیگری باز خواهد کرد؟ نظر شما چیست؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=42630
دکمه بازگشت به بالا