آخرین اخبار ارزهای دیجیتالایستگاه خبر

همکاری مسترکارت و نکسو برای تسهیل تراکنش‌ ارزهای دیجیتال

پلتفرم وام‌دهی غیرمتمرکز نکسو (Nexo) از راه‌اندازی مسترکارت جدید با ویژگی‌های مناسب برای کاربران ارزهای دیجیتال در منطقه اقتصادی اروپا (EEA) خبر داد. این شرکت در بلغارستان مستقر است.

کارت تازه راه‌اندازی شده از تراکنش‌های یورو، دلار آمریکا و پوند انگلیس و استیبل کوین‌ها برای بیش از 100 میلیون پایانه تجاری در سراسر جهان پشتیبانی می‌کند.

ویژگی‌ها و دارایی‌های بیمه‌شده

نکسو کارت عملکرد دوگانه‌ای از تراکنش‌های پس-پرداخت و اعتباری ارائه می‌دهد. در بخش پس-پرداخت، به کاربران اجازه می‌دهد استیبل کوین‌ها را خرج کنند و تا 9 درصد سود سالانه را برای موجودی‌های ذخیره شده وعده می‌دهد. در مورد تراکنش‌های اعتباری، این کارت از رمزارزهای اصلی مانند بیت کوین به عنوان وثیقه استفاده می‌کند. کاربران می‌توانند تا 2 درصد وجه نقد و 16 درصد نرخ سود سالانه اعتبار استفاده شده را داشته باشند. نکسو تأکید می‌کند که دارایی‌های نگهداری شده توسط Ledger و Bakkt بیمه می‌شوند.

از نظر کارمزد، Nexo Card طبق گزارشات، کارمزد ماهانه یا کارمزد عدم فعالیت را اعمال نمی‌کند. همچنین حد سخاوتمندانه‌ای را برای تراکنش‌های ارزی ارائه می‌دهد و از کارمزد تا سقف 20000 یورو (21700 دلار) در ماه چشم‌پوشی می‌کند. علاوه بر این، کاربران سقف برداشت ماهیانه از دستگاه خودپرداز 10000 یورو (10800 دلار) دارند. هر دو کارت مجازی و فیزیکی پس از تکمیل موفقیت‌آمیز بررسی های تایید مشتری خود را (KYC) صادر می‌کنند و هر دو نوع کارت را می‌توان به کیف پول‌های دیجیتالی مانند Apple Pay و Google Pay متصل کرد.

چالش‌های قانونی و محدوده عملیاتی

طبق گزارش اولیه بلومبرگ، در حالی که این کارت خدمات نکسو را گسترش می‌دهد، باید توجه داشت که دفاتر این شرکت در صوفیه بلغارستان در اوایل سال جاری مورد حمله پلیس قرار گرفتند. این شرکت با اتهامات نقض تحریم‌ها و قوانین مبارزه با پولشویی علیه روسیه مواجه بود. در پاسخ، نکسو اعلام کرد قصد دارد علیه دولت بلغارستان برای خسارات وارده در جریان این حادثه اقدام قانونی کند. جالب اینجاست که نکسو خدمات خود را به ساکنان بلغارستان، جایی که خود شرکت در آن مستقر است، ارائه نمی‌دهد.

شهروندان 30 کشور منطقه اقتصادی اروپا از کارتی بهره‌مند خواهند شد که فیات و کریپتو را ادغام می‌کند. ماهیت دوگانه Nexo Card – که هم تراکنش‌های پس-پرداخت و هم اعتباری را تسهیل می‌کند – درجه ای از انعطاف‌پذیری دارد که معمولاً در کارت‌های پرداخت سنتی یافت نمی‌شود. با این حال، مانند هر محصول مالی، کارت دارای مجموعه شرایط و محدودیت‌های خاص خود است که کاربران بالقوه باید آن‌ها را بدانند، به‌ویژه نرخ بهره و سقف برداشت‌های خودپرداز و تراکنش‌های خارجی.

 

پیشنهاد مطالعه: کارمزد انتقال بیت کوین چقدر است؟ نحوه محاسبه کارمزد تراکنش‌ها در بلاک چین

 

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا