ایستگاه خبر

نیویورک تایمز در حال آزمایش یک سامانه‌ی بلاک چینی برای مبارزه با تصاویر جعلی و گمراه‌کننده

نشریه‌ی نیویورک تایمز اعلام کرد که با موفقیت یک سامانه‌ی جدید مبتنی بر بلاک چین را برای تشخیص اطلاعات نادرست، آزمایش کرده است.

بنابر آنچه در تاریخ ۱۲ ژوئن در وبلاگ نیویورک تایمز منتشر شده، این ناشر توانسته سامانه‌ای را توسعه بدهد که قادر است روی تصاویر یافت‌شده در فضای آنلاین، فراداده‌های قابل اعتمادی بگنجاند. اغلب دیده می‌شود که عکس‌هایی که در مکان‌ها و زمان‌های متفاوتی ثبت شده‌اند، برای نمایش رویدادها و وقایع غیرمرتبط مورد استفاده قرار می‌گیرند. حال از طریق پلتفرم جدید بلاک چینی نیویورک تایمز، خوانندگان و کاربران رسانه‌های اجتماعی می‌توانند ببینید که عکس‌ها و تصاویر یاده شده در چه زمان و مکانی گرفته شده‌اند.

این سامانه‌ی ثبت اطلاعات تصاویر از یک پلتفرم بلاک چینی که توسط مهندسان IBM توسعه داده شده، استفاده می‌کند تا تضمین کند که اطلاعات، ضد جعل و دستکاری‌ناپذیر باقی می‌مانند. آن‌طور که پیداست این سامانه از یک بلاک چین سازمانی مجوزدار استفاده می‌کند تا اطمینان حاصل کند که افراد مشخصی روی شبکه  بتوانند مجوز دسترسی به فراداده‌ها را روی آن داشته باشند.

تیم نیویورک تایمز پس از دریافت بازخوردهای مخاطبان خود دریافت که آن‌ها علاوه بر کنجکاوی نسبت به دانستن زمان ثبت تصاویر، علاقه دارند از مکان ثبت آن‌ها نیز باخبر شوند.

گفتنی است سامانه‌ی بلاک چینی نیویورک تایمز هنوز در حال طی مراحل آزمایشی است و تیم توسعه‌دهنده، چندین مسئله‌ی مختلف را در روند پیاده‌سازی آن شناسایی کرده که باید برطرف کند.

Source

https://coiniran.com/?p=39431
دکمه بازگشت به بالا