ایستگاه خبر

سنای نیویورک لایحه ممنوعیت استخراج بیت کوین را به دلیل نگرانی‌های زیست‌محیطی تصویب کرد

لایحه ممنوعیت استخراج بیت کوین با شیوه اثبات کار (PoW)، در روز جمعه، ۳ ژوئن (۱۳ خرداد) توسط سنای ایالت نیویورک تصویب شد تا به برخی از نگرانی‌های زیست‌محیطی که در مورد ارزهای دیجیتال مطرح شده‌اند، رسیدگی کند.

بیت کوین (BTC) و چند پروژه ارز دیجیتال دیگر از تکنیک PoW برای اعتبارسنجی درخواست‌های تراکنش استفاده می‌کنند.

شایان ذکر است لایحه ممنوعیت استخراج بیت کوین که در ماه گذشته توسط مجلس ایالتی تصویب شد، تحریمی دو ساله را بر هر پروژه جدید استخراج گاز با سوخت مبتنی بر کربن در ایالت نیویورک اعمال می‌کند. با این حال، شرکت‌های استخراج فعلی یا آن‌هایی که در حال تمدید مجوزهای خود هستند مجاز به ادامه فعالیت خواهند بود.

فقط یکی از تسهیلات تحت تأثیر لایحه ممنوعیت استخراج بیت کوین قرار گرفته است

به گفته سناتور کوین پارکر، حامی دموکرات این پیشنهاد، اکنون تنها یک مرکز از این نوع وجود دارد که عملیاتی است و به هیچ وجه تحت تأثیر این لایحه قرار نخواهد گرفت. وی همچنین گفت که این احتمال وجود دارد که یکی از درخواست‌های معلق تا پایان تحقیقات متوقف شود.

پس از ناکامی کمیته حفاظت از محیط زیست سنا در رسیدگی به این اقدام در آخرین جلسه، بسیاری از مردم پیش‌بینی کردند درست مانند نسخه قبلی در سال گذشته این لایحه هم در کمیته منحل شود.

در ماه مه، رهبر کمیته، سناتور تاد کامینسکی، ابراز نگرانی کرد که اگر این قانون ضد بیت کوین و ضد رمز ارز در نظر گرفته شود، اثرات نامطلوبی بر اقتصاد نیویورک خواهد داشت و باعث می‌شود این اقدام با مخالفت بیشتر مردم روبرو شود.

از سوی دیگر، به دلیل ارجاع لحظه آخری کمیته حفاظت از محیط زیست به کمیته انرژی و مخابرات سنا در شامگاه پنجشنبه ۲ ژوئن، این قانون تنها توانست به صحن کامل سنا برای رأی‌گیری معدودی برسد.

نیروی برق آبی نیویورک

بیت کوین و سایر کسب و کارهای استخراج ارز دیجیتال به دلیل انرژی نسبتاً ارزان این ایالت که توسط برق آبی تولید می‌شود، نیویورک را مکانی مطلوب برای راه‌اندازی بازار خود می‌دانند.

در سال‌های اخیر، شرکت‌های معدنی نیروگاه‌های زغال سنگی را که قبلاً برای اهداف خود رها شده بودند، تغییر کاربری داده‌اند.

شرکت‌های معدنی که در ایالت نیویورک فعالیت می‌کنند، علناً قصد خود را برای نقل مکان به حوزه‌های قضایی دوستدار معدن مانند تگزاس، در صورت تصویب این ممنوعیت به قانون اعلام کرده‌اند.

 

پیشنهاد مطالعه: جنبه محیط زیست-دوستی استخراج بیت کوین

 

Source

https://coiniran.com/?p=57314
دکمه بازگشت به بالا