ایستگاه خبر

اولین TechSprint تنظیم‌کننده خدمات مالی نیویورک

تنظیم‌کننده خدمات مالی نیویورک در حال راه‌اندازی اولین TechSprint خود است تا بتواند امکان دسترسی سریع به داده‌های ارائه‌شده توسط شرکت‌های تحت نظارت خود را به دست آورد. TechSprints به طور معمول جلساتی دو روزه است که شرکت‌کنندگان را از سراسر و خارج از خدمات مالی گرد هم می‌آورد تا ایده‌های مبتنی بر فناوری را برای پرداختن به چالش‌های خاص صنعت بپرورانند.

دپارتمان خدمات مالی نیویورک (NYDFS) با انتشار اطلاعیه مطبوعاتی، این نسخه را به عنوان ابتکار تنظیم‌کننده‌ها و ذینفعان صنعت برای تلاش در جهت هدف مشترک گزارش تنظیم مقررات دیجیتال اعلام کرد.

رگولاتور اظهار داشت: «این تلاش در چارچوب روندی است که از سوی تنظیم‌کنندگان مالی جهانی صورت می‌گیرد تا از techsprint ها به عنوان سازوکاری برای نمونه‌سازی سریع راه‌حل‌های فناوری در مشکلات اصلی نظارتی استفاده کنند.»

NYDFS اعلام کرد اولین حوزه تمرکز این techsprint شرکت‌های ارز دیجیتال خواهد بود، به این دلیل که فضای دیجیتال قابلیت‌های زیادی دارند.

سرپرست خدمات مالی Linda Lacewell اظهار داشت: در جهانی که به سرعت دیجیتالی می‌شود، تنظیم کنندگان به اطلاعات فوری‌تری در مورد شرایط مالی و عملیاتی شرکت‌هایی که بر آنها نظارت می‌کنند، نیاز دارند. بیماری همه گیر COVID-19 این امر را بیشتر آشکار کرده است زیرا گزارش بیشتر شرکت‌ها را به تأخیر افتتاده است. نهادهای نظارتی همچنین مجبور شدند شرکت‌ها را به صورت دیجیتال بازرسی کنند تا قوانین فاصله اجتماعی را رعایت کرده باشند.»

لسیول اظهار داشت: «این مجموعه در حال پیشرفت در راستای خودکار گزارش کردن داده‌های مالی و عملیاتی توسط نهادهای تحت نظارت ما، تقویت همکاری بین وزارت و صنعت و کمک به ایجاد بازار امن‌تری برای مصرف کنندگان است».

NYDFS با اتحادیه تنظیم‌ نوآورانه (Alliance for Innovative Regulation)‌ و کنفرانس ناظران بانک دولتی (Conference of State Bank Supervisors) همکاری خواهد کرد. این تنظیم کننده اعلام کرد techsprintهای بعدی قرار است بر روی انواع دیگر نهادهای غیربانکی متمرکز شود.

انتظار می‌رود این techsprint متخصصان fintech و ارزهای دیجیتال، تنظیم کنندگان آنها و کارشناسان regtech را گرد هم آورد. آنها روی راه حل‌های مربوط به بهبود فرآیند و سازوکار گزارشگری دیجیتال کار خواهند کرد. سپس NYDFS از راه‌حل‌های پیشنهادی برای توسعه استانداردی مشترک استفاده می کند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41579
دکمه بازگشت به بالا