ایستگاه خبر

آیا ایالت‌های دیگر آمریکا نیز معاملات تتر را متوقف خواهند کرد؟

متخصصان می‌گویند با اینکه دادگاه شرکت‌های تتر و Bitfinex با دادستانی نیویورک به سرانجام رسیده است اما به آن معنا نیست که دادستانی کامل کنار خواهد رفت.

شرکت iFinex که مرکز اصلی صرافی رمز ارز Bitfinex و همچنین مرجع اصلی پخش توکن پایدار Tether است، سرانجام به بررسی‌های دو ساله که توسط دادستانی نیویورک انجام می‌شد، پایان داد.

با اینکه این شرکت در ظاهر از اینکه صرافی و توکن ثابتش توانسته‌اند از این آزمون عبور کنند، خوشحال است، اما متخصصین رسمی می‌گویند که iFinex همچنان می‌تواند تحت نظر دادستانی دیگر ایالت‌ها و قوه‌ی قضائیه باشد.

پرونده دادستانی نیویورک علیه iFinex به آپریل ۲۰۱۹ برمی‌گردد که دادستانی، شرکت Bitfinex را محکوم به دریافت قرض ۸۵۰ میلیون دلاری از تتر برای مخفی کردن کمبودهای مالی خود، کرد.

آن سوی قرارداد، تتر نیز میزان دلاری که داشت را کاهش داد. مهم‌ترین مسئله این بود که در آن زمان این شرکت ادعا کرد که ارز ثابت آن‌ها یعنی تتر (که برای نگه داشتن ارزش اصلی دلار طراحی شده است) در برابری کامل با دلار آمریکا بود، اما الان مشخص شده که این ارزش تنها بر اساس دلار نبوده و دارایی‌های دیگری را نیز شامل بوده است.

در بخشی از توافق‌نامه دیروز، تتر و Bitfinex باید به فعالیت خود با شهروندان نیویورک و شرکت‌های آن را متوقف کرده و هر سه ماه گزارشی مبنی بر دارایی‌ها و ذخایر خود ارائه دهد. همچنین بدون اعتراف به اشتباه خود، محکوم به پرداخت مبلغ ۱۸.۵ میلیون دلار نیز شدند.

پیشنهاد مطالعه: تتر و بیتفینکس با جریمه‌ای ۱۸.۵ میلیون دلاری به توافق رسیدند

پس یعنی قضیه ختم به خیر شد؟

حداقل این چیزی است که برخی از طرفداران رمزارز تصور می‌کنند.

اما نیویورک تنها ایالتی نیست که قابلیت بررسی و تحقیق در تتر و Bitfinex را دارد.

Marc Boiron که به تازگی در مقام مشاور عمومی به پلتفرم فروش رمز ارز dYdX پیوسته است، تایید کرده است که نظر مثبتی نسبت به وضعیت برنامه‌ی آینده‌ی اجرا کنندگان این طرح ندارد. اما او معتقد است که بررسی‌های آینده همچنان محتمل هستند.

او می‌گوید: انتظار من این است که دادستانی دیگر ایالت‌ها منتظر هستند تا ببینند که تتر چگونه به خواسته‌های مندرج در توافق‌نامه عمل می‌کند، خصوصا در مورد متوقف کردن معاملات و ارائه گزارش ذخایر. اگر آن‌ها از فرآیند متوقف شدن رضایت نداشته باشند، مطمئن هستم که به زودی دست به کار خواهند شد.

با توجه به سخنان دادستان و پروفسور دانشکده‌ی حقوق دانشگاه کنت در شیکاگو، Olta Andoni، اگرچه مجازات مالی بسیار اندک است اما تتر در حال از دست دادن چیزهای زیادی است.

Olta Andoni می‌گوید: اگر شما توافق‌نامه را به دقت بخوانید متوجه می‌شوید. من نمی‌دانم که چطور می‌شود آن را به پیروزی این شرکت در دادگاه تعبیر کرد.

او در ادامه گفت: فکر می‌کنم اتفاقی که می‌افتد این خواهد بود که دادستانی نیویورک به دقت و از نزدیک این فرآیند را نظارت خواهد کرد، چون حق این کار را دارند، و اگر شما توافق‌نامه را بخوانید خواهید دید که تتر یک لیست بلند بالا از کارهایی که باید انجام بدهد، پیش روی خود دارد. در هر زمان که آن‌ها رضایت نداشته باشند هم دوباره دست به کار خواهند شد و تصمیم تازه‌ای خواهند گرفت.

او همچنین اشاره کرد که ممکن است قوه‌ی قضائیه که در سال ۲۰۱۸ پرونده‌ای را علیه تتر باز کرده بود، نیز به این پرونده ورود کرده و بررسی‌هایی را مبنی بر پولشویی در این شرکت انجام دهد. دلیل این کار معاملات بیت‌ کوین با تتر، و تبدیل دوباره‌ی آن به دلار کاغذی است.

دفتر دادستانی نیویورک این موضوع که آیا آن‌ها اطلاعاتی را برای چنین تحقیقی در اختیار قوه‌ی قضائیه قرار داده‌اند یا خیر، را رد کرده است.

اما حتی اگر قوه‌ی قضائیه به موضوع ورود نکند، احتمالا دیگر ایالت‌ها بیکار نخواهند نشست.

Boiron بدون توجه به اینکه این شرکت چقدر در فرآیند متوقف کردن موفق خواهد بود، دو ایالت تگزاس و کالیفرنیا را به عنوان موارد محتمل برای شکایت از تتر نام برده است.

با این وجود همچنان یک دوگانگی وجود دارد. تگزاس در این باره گفته است: ما معتقدیم که به استفاده از تتر برای انجام فعالیت‌های ایالت، نیازی نیست.

اما در مقابل کالیفرنیا گفته است: آن‌ها مانند نیویورک و تگزاس، رفتار محکمی را نسبت به تحت فشار قرار دادن شرکت‌های رمز ارز ندارد.

به هر صورت، این اتفاق دفاع قانونی تتر را سنجید. زمانی که از مشاور عمومی این شرکت آقای Stuart Hoegner  پرسیده شد آیا آن‌ها از تحقیقات در حال انجام علیه‌شان اطلاعی دارند و اینکه چگونه به آن‌ها پاسخ خواهند داد و یا همکاری خواهند کرد، وی پاسخ داد: ما علاوه بر همکاری کردن، رابطه‌ی مثبتی را نیز با تمامی مراکز دولتی که با آن‌ها کار می‌کنیم داریم و به این کار ادامه خواهیم داد.

source

https://coiniran.com/?p=44070
دکمه بازگشت به بالا