ایستگاه خبر

لایحه‌ی ممنوعیت استخراج بیت‌کوین در نیویورک هیچ تاثیر مثبتی بر انتشار گازهای گلخانه‌ای ندارد

همان‌گونه که در اخبار هفته‌ی گذشته خواندیم، لایحه‌ی ممنوعیت استخراج بیت کوین در روز ۳ ژوئن (۱۳ خرداد) توسط سنای ایالت نیویورک و با ۵۷ درصد رای موافق تصویب شد. Anna Kelles، از اعضای مجلس ایالت نیویورک، پس از اتمام رای‌گیری از آن به عنوان محدودیت استخراج برخی از انواع دارایی‌های دیجیتال در یک دوره‌ی دو ساله تعبیر کرد.

Jake Chervinsky، ریاست بخش سیاست‌گذاری‌های انجمن بلاک‌چین، در واکنش به این لایحه اظهار داشت که طرح مذکور هیچ تاثیر مثبتی بر بهبود وضع زیست محیطی نخواهد داشت.

لایحه‌ی ممنوعیت استخراج بیت‌کوین نیویورک هیچ تاثیر مثبتی بر انتشار گازهای گلخانه‌ای ندارد

عدم تاثیر مثبت این لایحه بر انتشار گازهای گلخانه‌ای

Chervinsky اظهار داشت که از آنجا که اکثر قانون‌گذاران از سازوکار این فناوری اطلاعی ندارند، ممنوعیت فعالیت ماینرها در یک ایالت تنها باعث مهاجرت آن‌ها به سایر ایالت‌هایی خواهد شد که فاقد سیاست‌های مناسب نظارتی بر انتشار گازهای گلخانه‌ای هستند. وی لایحه‌ی موردبحث را تنها یک حرکت نمایشی مثبت سیاسی قلمداد کرد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه این لایحه حتی ممکن است تاثیر معکوسی داشته باشد افزود:

«اگر به تدوین و پیاده‌سازی این قوانین محدود‌کننده ادامه دهیم ماینرها به شهرهایی مهاجرت می‌کنند که قوانین زیست محیطی ضعیفی دارند و حتی احتمال این وجود دارد که به‌ شکل دسته‌جمعی از آمریکا خارج شوند، درنتیجه نه‌ تنها از انتشار این گازها جلوگیری نشده بلکه به افزایش تولید خالص آن‌ها نیز دامن زده می‌شود».

سیاست‌گذاری‌های مخرب

ایالت نیویورک می‌توانست پیشگام اجرای سیاست‌های کنش‌گرایانه، جذب ترند‌های جدید نوآوری و استقرار تاسیسات استخراج مبتنی بر انرژی‌های تجدیدپذیر باشد، اما در عوض رویکرد سخت‌گیرانه‌ای را اتخاذ کرده است.

Chervinsky در پایان خاطرنشان کرد:

«سیاست‌گذاری خوب یعنی سخت‌گیری و پاداش در کنار یکدیگر استفاده شوند تا بتوانند ماینرها را به استفاده از انرژی‌های تجدید‌پذیر تشویق نمایند، لایحه‌ی فعلی فاقد هرگونه پاداش است.»

انجمن بلاک‌چین این تصمیم را یک «سیاست‌گذاری مخرب از جانب پایتخت مالی جهان» نامید.

پیشنهاد مطالعه:  آربیتروم (Arbitrum) چیست؟ افزایش سرعت شبکه اتریوم با راهکار آربیتروم

Source

https://coiniran.com/?p=57328
دکمه بازگشت به بالا