ایستگاه خبر

یک روش جدید برای اندازه‌گیری نرخ هش بیت‌کوین، درست در موقع هالوینگ

شرکت داده بلاک‌چین، کوین متریکس، یک سیستم اندازه‌گیری جدید برای اندازه‌گیری نرخ هش بیت‌کوین ساخته است که می‌تواند به یک راه تازه برای استخراج‌گران منجر شود تا ریسک‌های خود را پوشش دهند. بنا بر گزارشی در مجله‌ی Decrypt، این شرکت داده‌ی بلاک‌چین از جامعه‌ی بیت‌کوین خواسته است تا چگونگی اندازه‌گیری نرخ هش بیت‌کوین را دوباره در نظر بگیرند. راه حل آن‌ها می‌تواند یک ستون فقرات آماری برای محصولات مالی فراهم کند که به استخراج‌گران کمک می‌کند تا در برابر نوسانات نرخ هش محافظت شوند.

در آخرین وضعیت شبکه خود، کوین متریکس یک ابزار جدید برای سنجش نرخ هش بیت‌کوین یا میزان سختی کار کامپیوتر‌ها برای یافتن بلوک‌های جدید در شبکه، مطرح کرده است. این شرکت مدعی است که در حال حاضر هیچ معیار قابل اطمینانی برای اندازه‌گیری نرخ هش به صورت دقیق وجود ندارد. طبق نظر آن‌ها، بهترین کار این است که یک تخمین تقریبی را با استفاده از سختی بیت‌کوین و تناوب تولید بلوک‌ها محاسبه کنیم.

کوین متریکس این روش تازه را نرخ هش ضمنی می‌نامد. این سیستم اندازه‌گیری، به جای شمارش بلوک‌ها برای هر ۲۴ ساعت و ترکیب آن با سختی بیت‌کوین، بازه‌ی ۴۸  یا ۷۲ ساعت را در نظر می‌گیرد. با احتساب بازه‌ی زمانی گسترده‌تر، این معیار به خوبی نوسانات نرخ هش بیت‌کوین را در خود به حساب می‌آورد. وقتی که نرخ هش ضمنی را داریم، می‌توان آن را در مدت زمان استخراج آخرین بلوک در شبکه ضرب کنیم. با این معادله می‌توان یک رقم دقیق‌تر را برای نرخ هش بیت‌کوین به دست آورد.

بن کلرماجر، مدیر اجرایی این شرکت می‌گوید:

“در یک فرآیند توزیع‌شده مانند استخراج، به دست آوردن اعداد نرخ هش قابل اعتماد از مجموعه‌ی جهانی استخراج‌گران، تقریبا غیر ممکن است. از این رو بهترین کار برای به دست آوردن نرخ هش، تخمین یک مقدار ضمنی از نرخ تولید بلوک‌ها در یک سطح سختی مشخص است.”

اندازه‌گیری بهتر نرخ هش به معنای محصولات مالی جدید برای بیت‌کوین است، محصولاتی که به طور خاص در اختیار استخراج‌گران بیت‌کوین قرار می‌گیرد. با وجود داده‌های قابل اطمینان، واسطه‌های بازار می‌توانند قرارداد‌های آتی بر مبنای نرخ هش آتی بیت‌کوین ایجاد کنند. این امر به سرمایه‌گذاران یک بازار دیگر ارائه می‌کند، از طرفی استخراج‌گران می‌توانند ریسک عملیات خود را با آن پوشش دهند. با این مشتقات، استخراج‌گران بیت‌کوین می‌توانند در مواقعی که عملیاتشان سوددهی کمتری دارد (تعدیل سختی، تغییرات در نرخ انرژی و هالوینگ پاداش استخراج در آینده‌ای نزدیک)، نرخ هش خود را کاهش دهند.

https://coiniran.com/?p=38697
دکمه بازگشت به بالا