ایستگاه خبر

آمریکا آماده‌ترین کشور برای پذیرش رمز ارز است

مطالعه‌ی جدید پلتفرم آموزشی Crypto Head حاکی از آن است که آمریکا آماده‌ترین کشور برای پذیرش رمز ارزها است. Crypto Head برای سنجش میزان آمادگی ۲۰۰ کشور در سال ۲۰۲۱ از شاخص‌هایی زیر استفاده نموده است: تعداد خودپردازهای رمز ارز و میزان دسترسی جامعه به آنها، وضعیت قانونی رمز ارزها و امکان استفاده‌ی بانک‌ها از آنها و میزان جستجوی آنلاین کلیدواژه‌های مربوط به حوزه‌ی کریپتو در موتورهای جستجو.

آمریکا موفق شد با کسب امتیاز ۷.۱۳ از ۱۰ در مقام اول قرار گیرد. دو کشور قبرس و سنگاپور با امتیاز مشترک ۶.۵۰ در جایگاه دوم حاضر شدند. عواملی همچون قوانین مالیاتی و سازوکار متنوع سازمان‌های تنظیم‌کننده از محدودیت‌های این مطالعه محسوب شده و میزان سنجش آمادگی کشورها را نسبتا دشوار نمود.

مروری بر یافته‌ها

داده‌های این مطالعه بیانگر این است که ایالات متحده ۱۷۴۳۶ عدد دستگاه خودپرداز کریپتو در اختیار دارد که این رقم تقریبا ۱۶۰۰۰ عدد از دومین کشور این زمینه یعنی کانادا بیشتر است. با افزایش نصب دستگاه‌های خودپرداز در آمریکا از سوی شرکت‌هایی مانند Coin Cloud، این رقم با رشد نسبتا سریعی روبرو است. این خبر بر محبوبیت چشمگیر بیت‌کوین به‌عنوان یک راهکار پرداختی تاکید دارد.

آمریکا در بخش میزان دسترسی به خودپرددازها نیز مقام نخست را کسب نمود، زیرا تقریبا برای هر ۱۹۰۲۳ نفر یک دستگاه خودپرداز کریپتو در این کشور وجود دارد. پس از ایالات متحده نیز کشورهای کانادا و ژاپن به‌ترتیب با داشتن یک دستگاه ATM برای هر ۲۶۲۶۵ هزار و ۱۲۶ میلیون نفر قرار گرفتند. لازم به ذکر است که ۲۴ کشور فاقد هرگونه دستگاه خودپرداز رمز ارز هستند.

آمریکا آماده‌ترین کشور برای پذیرش رمز ارز است

در بخش قانون‌مند بودن رمز ارزها آمریکا و ۳۹ کشور دیگر موفق به کسب حداکثر دو امتیاز شدند که نمره‌ی قابل‌ قبولی است. هریک از بخش‌های «حق مالکیت رمز ارزها» و «امکان استفاده از آنها در بانک‌ها»، به‌طور مجزا یک امتیاز به خود اختصاص دادند.

درنهایت برای سنجش میزان محبوبیت رمز ارزها در بین جمعیت هر کشور، میزان جستجوی سال جاری کلیدواژه‌‌های مرتبط با داده‌های سال گذشته مقایسه گردید.

در این زمنیه کشور قبرس موفق شد با حدود ۳۴ هزار جستجوی مربوط به رمز ارزها برای هر ۱۰۰ هزار نفر از جمعیت خود جایگاه نخست را کسب نماید، این رقم افزایش ۱۳۷ درصدی را نسبت به سال گذشته را برای این کشور نشان می‌دهد. کشور رومانی نیز با یک جهش بی‌سابقه‌ی ۳۳۱ درصدی نسبت به سال گذشته در رتبه‌ی دوم قرار گرفت. در جایگاه‌های بعدی نیز کشورهای یونان، کانادا، انگلیس و عربستان قرار دارند.

پیشنهاد مطالعه: ایران، انرژی خورشیدی، استخراج رمز ارز و تحریم‌های اقتصادی

Source

https://coiniran.com/?p=46358
دکمه بازگشت به بالا