ایستگاه خبر

تعیین تکلیف تجهیزات ماینینگ رمزارز موجود در ایران

هیئت وزیران برای ساماندهی و تسهیل فضای کسب‌وکار در کشور و برطرف کردن ابهامات فعالین حوزه استخراج رمز، نظارت بالاتر، کنترل و برنامه‌­ریزی دولتی بر فعالیت‌­های استخراج رمزارز، شفاف‌‌سازی فضای کار، ساماندهی و افزایش سلامت فعالیت‌های در این حوزه و حفاظت از منابع عمومی از جمله حوزه برق و انرژی، نسبت به تعیین تکلیف تجهیزات ماینینگ رمزارز موجود در ایران تصمیماتی اتخاذ کرد.

بر اساس مصوبات اخیر دولت، کلیه دارندگان دستگاه‌های استخراج رمزارز (ماینر) باید حداکثر ظرف مدت یک ماه از زمانی که وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام می‌کند، مشخصات هویتی خود و تعداد و نوع دستگاه‌های ماینر تحت مالکیتشان را در سامانه‌ وزارت صنعت، معدن و تجارت، و طبق روال توضیح‌داده‌شده در همان سایت ثبت و  از طریق سامانه پرداخت اینترنتی همین وبسایت، کلیه حقوق و عوارض دولتی را پرداخت کنند.

طبق گزارش منتشر شده در وبسایت رسمی دفتر هیئت دولت در تاریخ ۸ تیرماه، دولت همچنین وزارت صنعت، معدن و تجارت را مکلف کرد ظرف مدت یک ماه از تاریخ عملیاتی شدن این سامانه اینترنتی، فهرست مراکزی که در این صنعت جواز تأسیس دارند، اعلام نماید. دارندگان تجهیزات ماینینگ رمزارز موجود در ایران نیز باید از تاریخ اعلام فهرست مذکور، ظرف مدت یک ماه، مجوزهای لازم را دریافت کنند یا دستگاه‌های ماینر خود را به مراکز موردتأیید تحویل دهند. مراکز تحویل گیرنده هم باید رسید تحویل را در همین سامانه بارگذاری کنند. نگهداری از دستگاه‌­ها در مراکز ممنوع اعلام شده است. این وزارتخانه همچنین دستورالعمل‌های لازم دریافت مجوز فعالیت را ظرف حداکثر یک ماه از تاریخ این مصوبه در درگاه ملی مجوزهای کشور (سامانهG۴b) بارگذاری خواهد کرد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=39781
دکمه بازگشت به بالا