ایستگاه خبر

OMA3: یک DAO انحصاری جهت ارتقاء معیارهای متاورس

تعدادی از شرکت‌های فعال در حوزۀ وب۳ برای تشکیل یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز (DAO) به نام OMA3 باهم متحد شده‌اند. OMA3 که کوتاه‌شدۀ عبارت «Open Metaverse Alliance for Web3» است نوعی تشکل برای ارتقاء معیارهای متاورس است. به گفتۀ این گروه، OMA3 می‌خواهد تا چالش‌های موجود در فضای نوظهور متاورس، ازقبیل آزادی داده‌های کاربران، را رفع کند.

در این اتحاد شرکت‌ها و پروژه‌هایی ازجمله Animoca Brands ،Alien Worlds ،Dapper Labs، دیسنترالند، Star Atlas و سندباکس حضور دارند. OMA3 نه تنها پروژه‌های وب۳ مرتبط با Animoca Brands، بلکه با شرکت توسعۀ زیرساخت‌های Wivity، توسعه‌دهندۀ بازی‌های واقعیت مجازی Space و شرکت بازی‌سازی بلاک‌چین Upland نیز همکاری خواهد کرد.

OMA3: یک DAO انحصاری جهت ارتقای معیارهای متاورس

رویکرد OMA3 متفاوت خواهد بود

OMA3 با انتشار یک پست وبلاگ نوشت:

«ما به یک متاورس بدون مرز معتقدیم که در آن پلتفرم‌های مستقل به هم متصل‌اند و تعامل‌پذیری کاملی دارند».

این گروه از تمامی متاورس‌های بلاک‌چین-محور دعوت کرده است تا به این اتحاد ملحق شوند. طبق گفته‌های OMA3، این DAO مانند ائتلافی است که براساس جامعیت، شفافیت و اصول بنیادین وب۳ عمل خواهد کرد.

DAOها نوعی جوامع کاربری آنلاین هستند که جهت سازمان‌دهی و توزیع حاکمیت میان اعضا از ابزارهای وب۳ استفاده می‌کنند. هر DAO دارای یک رمز ارز بومی است که برای ایجاد انگیزۀ شرکت در فرآیند حاکمیت و تصمیم‌گیری به اعضا اهدا می‌شود.

OMA3 یادآور شد که با طراحی منحصربه‌فرد زیرساخت‌های این اتحاد اطمینان حاصل خواهد کرد که متاورس یک سیستم منسجم است و دارایی‌های دیجیتال، هویت و داده‌های آن دراختیار کاربران بوده و پلتفرم‌ها به آن‌ها دسترسی نخواهند داشت. مالکیت دارایی‌ها در این متاورس در کنترل کامل کاربران بوده و می‌توانند آن‌ها را بدون کسب اجازه به سایر پلتفرم‌های OMA3 منتقل کنند.

شرکت Animoca Brands در حوزۀ سرگرمی‌های دیجیتال، بلاک‌چین و بازی‌سازی فعالیت می‌کند که ساخت توکن‌های SAND و REVV و انتشار عناوین محبوبی ازجمله Sandbox و Crazy Kings را در کارنامۀ خود دارد.

پیشنهاد مطالعه: سازمان خودمختار غیرمتمرکز یا DAO چیست؟

Source

https://coiniran.com/?p=57540
دکمه بازگشت به بالا