ایستگاه خبر

پیش‌نویس قانون جدید اروگوئه : قانونی شدن رمز ارزها به‌عنوان روش پرداخت

پیش‌نویس قانون جدیدی که در اروگوئه به مجلس سنا معرفی شده می‌تواند معاملات رمز ارزها را در چارچوب‌های قانونی قرار دهد و همچنین پرداخت با رمز ارز را به عنوان یک روش پرداخت پذیرفته شده در این کشور قانونی کند. در صورت تصویب، پیش‌نویس پیشنهادشده توسط سناتور خوان سرورتی مجوزهایی برای ارائه‌دهندگان خدمات دارایی مجازی (VASP) که توسط دولت صادر خواهد شد، در نظر گرفته‌ است و آن‌ها را در سه گروه مختلف طبقه‌بندی می‌کند.

پیش‌نویس قانون در اروگوئه به دنبال قانونی کردن پرداخت‌های رمزنگاری شده است

پیش‌نویس قانون جدیدی که در ۳ آگوست به سنای اروگوئه معرفی شد،  قانونی شدن رمز ارزها  را به عنوان وسیله ای معتبر برای پرداخت کالا و خدمات در این کشور پیشنهاد می‌کند.

این طرح که توسط سناتور اروگوئه‌ای، خوان سارتوری، پیشنهاد شده مجوزهایی را برای موسسات و ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی طراحی کرده است و تجارت ارزهای رمزنگاری شده را تحت نظارت Senaclaft ، ناظر ملی پولشویی کشور اروگوئه، قرار می‌دهد.

در پنجمین مقاله این طرح پیشنهادی، «قانون دارایی‌های رمز ارزی» قانونی بودن رمز ارز برای پرداخت‌ها در داخل این کشور را اعلام می کند، اما این لایحه از اعلام بیت کوین یا سایر رمز ارزها به عنوان پول قانونی این کشور، مانند السالوادور که در ۹ ژوئن این قانون را به تصویب رساند، سرباز می‌زند.

در بخشی از این طرح پیشنهادی آمده است: که رمز ارزها

به رسمیت شناخته شده و توسط قانون پذیرفته شده و در ایجاد مشاغل قانونی حول آن‌ها قانونی است. آن‌ها علاوه بر موارد مندرج در قانون شمول مالی، به عنوان یک روش پرداخت معتبر در نظر گرفته می‌شوند، مشروط بر اینکه با هنجارهای قانون و هنجارهای نظارتی مطابقت داشته باشند.

VASP ها مجوز دریافت می‌کنند

بخش جالب دیگر این پیش نویس، سیستم مجوزهای VASPS است که سه نوع مجوز را برای این موسسات پیش بینی می‌کند: یک نوع مجوز منحصراً برای صرافی‌های رمز ارزی صادر می‌شود. نوع دوم مجوزها به ارائه دهندگان کیف پول‌ها برای نگهداری رمز ارزها تعلق می‌گیرد و نوع سوم به شرکت‌های ارائه دهنده دارایی‌های رمز ارزی و یا توکن‌های کاربردی که ویژگی‌های مالی دارند، اعطا می‌شود.

این در حالی است که شرکت‌های استخراج رمز ارزی برای فعالیت نیازی به مجوز خاصی از این سازمان را ندارند، اما باید مجوز صادر شده توسط وزارت صنایع کشور را دریافت کنند. استخراج نیز به عنوان یک فعالیت صنعتی در فهرست صنایع وزارت صنعت و تجارت در نظر گرفته است تا استانداردها و قوانین مربوط به آن اکوسیستم را ارتقا یابد.

گفتنی‌است که در صورت تأیید این لایحه، Senaclaft مسئول نظارت بر مبادلات رمز ارزی است. این مؤسسه لیستی از VASP ها را نگه می‌دارد که باید از مقررات AML و KYC که از قبل در حال اجرا است، پیروی کنند. این مؤسسه همچنین باید فعالیت‌های چنین شرکت‌هایی را ممیزی و تنظیم کند.

 

پیشنهاد مطالعه: بررسی وضعیت قانون درباره بیت کوین

 

Source

https://coiniran.com/?p=46921
دکمه بازگشت به بالا