ایستگاه خبر

صرافی Deutsche Borse در آستانه عرضه بسته مالی جدید مبتنی بر بیت‌کوین

شرکت سرمایه‌گذاری لندنی  ETC Group می‌خواهد یک بسته مالی بهادار مبتنی بر بیت‌کوین را در بازار مبادله الکترونیک آلمان لیست کند.

به گزارش کوین دسک، این شرکت روز سه شنبه اعلام کرد که بسته مبادله بیت‌کوین BTCE که نخستین دارایی مشتقه رمز ارزی دنیاست، به زودی در بازار Xetra صرافی Deutsche Borse در فرانکفورت آلمان لیست می شود. این اوراق اصطلاحا Central clearing هستند.

Central clearing ابزاری است که معمولا در بازار مشتقات مالی اروپایی به منظور افزایش ثبات محصولات مالی و با همکاری موسسات مالی مختلف به عنوان پذیرنده ریسک استفاده می‌شود. این دارایی مالی رمز ارزی با بیت‌کوین پشتیبانی می‌شود به این صورت که هر سهام معادل مقداری رمز ارز بین کوین ارزش گذاری شده است. مطابق با اعلام شرکت پشتیبانی، بیت‌کوین ها در کیف پول سرد این شرکت که توسعه ای از BitGo است نگهداری خواهند شد.

برادلی دوک مدیر اجرایی ETC Group به کوین دسک گفت:

“سرمایه‌گذاران از مزایای مبادله و نگهداری بیت‌کوین از طریق یک ورقه بهادار قانونی بهره مند می‌شوند. آنها می توانند هر زمان که خواستند بیت‌کوین ها را از گرو در بیاورند.”

اگرچه هزینه خرید این اوراق بهادار جدید از نسخه های سنتی ETFs ها گران تر است، با نرخ خرید ۲ درصد در مقایسه با ۰.۵ تا ۰.۷ درصد بسته های مشابه قبلی، اما مدیر اجرایی این شرکت معتقد است این گران بودن نشان دهنده سختی طراحی بسته های مالی این شکلی است:

“عرضه بسته های مالی این شکلی در بازارهای قانونی کار سختی است. و شما این سختی را در هزینه این اوراق مشاهده می کنید.”

گفتنی است که این بسته مالی قرار است ابتدا در آلمان، سپس در انگلستان، ایتالیا و اتریش نیز عرضه شود. به این معنی که کاربران در این کشورها می توانند BTCE را نگهداری و یا مبادله کنند.

https://coiniran.com/?p=39373
دکمه بازگشت به بالا