ایستگاه خبر

افتتاح مزرعه استخراج ارز دیجیتال BitCluster در قطب شمال

شرکت روسی استخراج ارز دیجیتال BitCluster اعلام کرد دیتاسنتر جدید BitCluster Nord اکنون به‌طور رسمی افتتاح شده است.

این مزرعه جدید ماینینگ در بالای قطب شمال در شبه جزیره تایمیر در منطقه صنعتی نوریلسک واقع شده است. این خبر که اولین بار در ماه آگوست اعلام شده بود این مرکز را با عنوان شمالی‌ترین دیتاسنتر در جهان معرفی کرد. مزرعه استخراج ارز دیجیتال از زمینی که قبلا محل کارخانه ذوب نیکل متعلق به Nornickel (شرکت استخراج و ذوب روسی) بود، استفاده می‌کند. این شرکت روسی کارخانه نیکل را به دلیل ملاحظات زیست‌محیطی تعطیل کرد.

BitCluster این مکان را به دلیل آب و هوای سرد و هزینه ارزان برق انتخاب کرده است. این شرکت با شرکت انرژی Norilsk-Taimyr توافق‌نامه امضا کرده است و این امکان برایش فراهم شده است که افزایش قیمت برق در ساعت اوج مصرف برایش اعمال نشود و بدین ترتیب بتواند ماشین‌ها را مدت زمان بیشتری روشن نگه دارد.

این پایگاه یک مرکز داده مدولار محسوب می‌شود که برای جای دادن دستگاه‌های مدرن ASIC طراحی شده است. علاوه‌براین یک سایبان منحصربه‌فرد برای دالان سرد ساخته شده است که در آنجا هوای گرم هم مخلوط می‌شود تا از ریزش برف جلوگیری کرده و تجهیزات را از سرما و کولاک شدید محافظت کند.

BitCluster Nord قرار است ۱۱.۲ مگاوات نیرو برای استخراج ارزهای دیجیتال فراهم کند و برنامه دارد که تا سال آینده این ظرفیت را به ۳۱ مگاوات برساند. اولین دسته از ۱۵۰ دستگاه Antminers S19 به این مرکز تحویل داده شده که به زودی نصب خواهند گردید.

Source

https://coiniran.com/?p=41636
دکمه بازگشت به بالا