ایستگاه خبر

بایننس، صرافی منتخب سارقان بیت کوین

طبق گفته FBI، بیت کوین علیرغم محبوبیت روزافزون در جریان اصلی، یکی از ابزارهای مورد علاقه مجرمان سایبری است و یک نسخه باج‌افزار معروف به Ryuk در سال ۲۰۱۸ شصت و یک میلیون دلار سرقت کرده است.

در حال حاضر، محققان اطلاعاتی به دست آورده‌اند که می‌تواند به ضرر Binance، یکی از بزرگترین صرافی‌های بیت کوین در جهان، تمام شود. آنها اظهار داشتند که این صرافی نتوانسته مانع از تبدیل بیت کوین‌های سرقت‌شده به پول نقد شود.
محققان دریافتند که بیت کوین‌های سرقت‌شده به ارزش بیش از یک میلیون دلار از چندین آدرس متصل به حملات باج‌افزار Ryuk در طی سه سال گذشته راهی کیف پولی در Binance شدند و این کیف پول همچنان در این صرافی فعال است.
این محققان که خواستند ناشناس بمانند، گفتند: «از ۶۳ معامله بررسی‌شده به ارزش حدود ۵،۷۰۰،۰۰۰ دلار، بیش از یک میلیون دلار از کیف پول‌های تیم هکری به پلتفرم صرافی Binance ارسال شده است. سیزده آدرس دیگر مرتبط با ریوک، حاوی ارزش کل ۱.۰۶۴.۸۶۵ دلار، از یک الگوی مشابه پیروی کردند. همه این بیت ‌کوین‌ها از کیف پول هکرها به چندین آدرس دیگر و در نهایت به بایننس ارسال شدند، و این امکان برای آنها فراهم بوده تا بیت‌کوین‌های سرقت‌شده را به پول نقد تبدیل کنند».

این مدارک و مستندات به بایننس ارائه شده و تیم امنیتی این صرافی در پاسخ به این یافته‌ها گفته است: «بایننس همیشه برای مبارزه با پولشویی، باج‌افزارها و سایر فعالیت‌های مخرب تلاش کرده است و می‌کند.»

مدیر اجرایی بایننس، Changpeng Zhao، که اغلب به عنوان CZ شناخته می‌شود، قبلاً گفته بود که این صرافی به ترکیبی از تحلیل بلاکچین و گزارش‌ رسانه‌های اجتماعی متکی است تا از استفاده هکرها و مجرمان سایبری از خدمات این صرافی جلوگیری کند.

 

 

Source

 

https://coiniran.com/?p=40831
دکمه بازگشت به بالا