ایستگاه خبر

تدوین لایحه‌ای جدید در اوکراین برای اعطای مجوز افتتاح حساب بانکی به بنگاه‌های رمزارزی

اوکراین با انتشار پیش‌نویس لایحه‌ای برای تنظیم‌گری رمزارزها یک گام دیگر به دستیابی به یک وضعیت حقوقی شفاف‌تر در حوزه ارزهای رمزپایه نزدیک‌تر شد.

در روز ۱۸ مه، وزارت تحولات دیجیتال اوکراین، پیش‌نویس لایحه‌ای جدید با سرفصل دارایی‌های مجازی را منتشر کرد. آن‌طور که پیداست این لایحه درصدد است چارچوبی قانونی برای چگونگی صدور و چرخش دارایی‌های رمزینه در اوکراین وضع کند. گفتنی است نسخه‌ی فعلی این لایحه هنوز نهایی نشده و تا تاریخ ۵ ژوئن ۲۰۲۰ قابل تغییر است تا اعضای جامعه‌ی رمزارزها بتوانند مفاد آن را به بحث و بررسی بگذارند.

بنابر اظهارات یکی از نویسندگان این پیش‌نویس، هدف اصلی از نگارش آن این است که صرافی‌های محلی بتوانند اقدام به افتتاح حساب در بانک‌ها بکنند. مایکل چوبانیان، دبیر انجمن بیت کوین اوکراین، نهادی که در تدوین پیش‌نویس یاد شده نیز همکاری داشته، می‌گوید هنوز که هنوز است صرافی‌های رمزارزی اوکراینی قادر به افتتاح حساب در بانک‌های این کشور نیستند.

به این ترتیب، پیش‌نویس یاد شده به گونه‌ای تدوین شده تا صنعت رمزارزها در اوکراین بتواند پا را از پستوهای مخفی و «منطقه‌ی خاکستری» بیرون بگذارد و سر و شکل قانونی در این کشور به خود بگیرد.

بر اساس مفاد این لایحه، ارائه‌دهندگان خدمات دارایی‌های مجازی اعم از صرافی‌ها، ناشران و کاربران رمزارزها از این حق برخوردار می‌شوند که بتوانند در بانک‌ها و دیگر نهادهای مالی اقدام به افتتاح حساب کنند.

Source

https://coiniran.com/?p=39024
دکمه بازگشت به بالا