ایستگاه خبر

Nervos و Cardano برای بهبود امنیت قرارداد هوشمند همکاری می‌کنند

پروژه‌های زنجیره‌ای عمومی Nervos و Cardano به طور مشترک تحقیقات نوینی را برای افزایش امنیت قرارداد هوشمند با بهبود نتایج معاملات هزینه نشده (UTXOs) آغاز کرده‌اند که یکی از رایج‌ترین روش‌های حسابداری است که برای اولین بار بر شبکه بیت کوین منطبق می‌شود.

Nervos و IOHK، تیم توسعه‌دهنده Cardano، به طور مشترک مقالاتی را در زمینه بهبود مدل‌های UTXO، تحولات اپن سورس در آینده و ایجاد یک استاندارد جهانی برای روش حسابداری، تألیف می‌کنند. آنها برای کمک به همکاری در زمینه تحقیق، توسعه و آموزش در صنعت، اتحادیه‌ای با سایر بلاکچین‌های مبتنی بر UTXO تشکیل خواهند داد.

روش حسابداری مبتنی بر حساب کاربری در معرض هک شدن است. این روش به ویژه در پروتکل‌های امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) آسیب‌پذیرتر است، زیرا به سادگی موجودی کلی حساب کاربر را ردیابی می‌شود اما بر معاملات فردی درون آن کنترلی نیست.

Nervos و IOHK نسخه‌های اصلاح‌شده را برای بلاکچین‌های مربوطه خود در نظر گرفته‌اند. این دو پروژه اطلاعات اختصاصی را برای بهبود روش حسابداری و امنیت قرارداد هوشمند به اشتراک می‌گذارند.

|| بیشتر بخوانید: آیا قراردادهای هوشمند از مشروعیت قانونی برخوردار هستند؟ چگونه؟ ||

کوین وانگ، بنیانگذار Nervos، گفت: «UTXO از بسیاری جهات از مدل‌های حساب کاربری برتر است و امنیت، حریم خصوصی و مقیاس‌پذیری را بهبود می‌بخشد، همه ایم موارد برای DeFi بسیار مهم است.»

بر اساس گزارشی از شرکت اطلاعاتی CipherTrace، بسیاری از پروژه‌های DeFi از قراردادهای هوشمند بررسی‌نشده با باگ‌هایی که هکرها می‌توانند از آنها بهره ببرند، استفاده می‌کنند.

Cardano هفته گذشته به عنوان بخشی از انتقال به سومین مرحله اصلی توسعه خود، یک فورک را راه اندازی کرد که در این بخش، کارکردهای قرارداد هوشمند بلاکچین متمرکز خواهد بود، در حالی که Nervos از SUDT استاندارد توکن جدید خود برای رقابت با استاندارد ERC-20 اتریوم رونمایی کرد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=42613
دکمه بازگشت به بالا