ایستگاه خبر

NEM از بلاک‌چین جدید خود رونمایی کرد

تیم توسعه‌دهنده‌ی بلاک‌چین NEM امروز از پروژه‌ی جدید خود به نام Symbol رونمایی کرد که هدف آن ادغام با مشاغل تجاری-سازمانی است. بلاک‌چین Symbol که از نوع اثبات سهام بوده و توکن بومی آن XYM نام دارد، به‌عنوان راهکاری سازمانی برای بخش فینتک، زنجیره‌های تأمین و اجزای وابسته به آنها کاربرد خواهد داشت. اعتبارسنج‌های اثبات کار در بلاک‌چین عمومی Symbol قادرند تا توکن‌های XYM خود را برای استیک یک سوپرنود بکار برده یا آنها را در استخر سوپرنودهای دیگری انباشت نمایند.

Kristy-Leigh Minehan، مدیر ارشد فناوری نرم افزاری NEM، به CoinDesk گفت:

«به زودی شاهد انعطاف‌ پذیری بالایی از سوی کاربرانی هستیم که از شبکه‌های عمومی و خصوصی در راستای هم استفاده می‌کنند. تیم NEM مشتاقانه به این اتفاق چشم دوخته است.»

کسب و کارهای مختلف با استفاده از این پلتفرم قادرند تا بلاک‌چین خصوصی خود را ایجاد نموده و آن را با شبکه‌ی عمومی Symbol ادغام نمایند. بلاک‌چین Symbol همچنین از فناوری «اتمیک سواپ» جهت انتقال بین-زنجیره‌ای داده‌ها و توکن‌ها پشتیبانی خواهد نمود.

اتمیک سواپ نوعی ترفند کریپتوی قدیمی است که نخستین بار توسط بیت‌کوین مورد استفاده قرار گرفته است، این تکنیک به دو بلاک‌چین امکان این را می‌دهد تا به تبادل داده‌ها (معمولا رمز ارزها) بی‌نیاز از هرگونه واسطه‌ی قانونی تجاری بپردازند.

NEM از بلاک‌چین جدید خود رونمایی کرد

توکن‌ها و برنامه‌های غیرمترکز

Minehan اظهار داشت که شبکه‌ی Symbol قادر است از برنامه‌های غیرمتمرکز شاخص اتریوم، توکن‌های اوراق بهادار و NFT ها با استفاده از توکن‌هایی به نام mosaics میزبانی نماید.

برای نمونه یکی از تولید‌کنندگان نوشابه‌ در ایالت کنتاکی از توکن‌های mosaics برای نشانه‌گذاری بطری‌های نوشیدنی خود استفاده کرده است، به‌طوری که تنها خریداران تایید شده قادر به مالکیت آنها خواهند بود.

Minehan در ادامه‌ی صحبت‌هایش گفت: «میزبانی از این NFT ها ملزم به دیجیتالی کردن دارایی‌های اساسی و ادغام آن در تراکنش است که در نوع خود میزان قابل توجهی داده را بر بلاک‌چین ذخیره می‌نماید.» وی در خاتمه مجددا هدف اصلی Symbol را حذف شکاف موجود بین بلاک‌چین‌های خصوصی و عمومی عنوان نمود.

پیشنهاد مطالعه: پلتفرم تحلیل بلاک چین Nansen

Source

https://coiniran.com/?p=44649
دکمه بازگشت به بالا