ایستگاه خبر

سوزاندن نزدیک به ۶ میلیارد دلار ETH با نزدیک‌تر شدن به اتریوم ۲.۰

مکانیسم سوزاندن اتریوم داغتر از همیشه در جریان است، زیرا دومین شبکه بزرگ کریپتو از زمان معرفی این مکانیسم در آگوست گذشته، رسماً بیش از ۲ میلیون ETH را نابود کرده است.

طبق اطلاعات Watch the Burn، داشبوردی که مکانیسم سوختن کوین‌ها را رصد می‌کند، این شبکه از زمان آغاز به کار در مجموع ۲,۰۰۰,۹۹۶ اتریوم را نابود کرده است. از نظر دلاری، بیش از ۵.۸۲ میلیارد دلار برای همیشه از گردش خارج شده است.

EIP-1559، مکانیزم سوزاندن اتر، که در هارد فورک لندن پیاده‌سازی شد، تنها یکی از چندین به‌روزرسانی بود که در شبکه انجام شد. این طرح ساختار کارمزد شبکه را بازسازی کرد.

به جای تمام هزینه‌هایی که برای اجرای عملیات‌های مختلف روی اتریوم به ماینرها پرداخت می‌شود، EIP-1559 اساساً این هزینه‌ها را به یک کارمزد پایه و انعام تقسیم می‌کند (که دومی به ماینرها تعلق می‌گیرد).

این کارمزد پایه است که سوزانده می شود، که راه دیگری برای گفتن این است که آن ارز دیجیتال از بین رفته و از گردش خارج شده است.

 

تصویری از نحوه توزیع هزینه‌ها در اتریوم
تصویری از نحوه توزیع هزینه‌ها در اتریوم

این الگو نشان می‌دهد که وقتی فعالیت‌های اتریوم افزایش می‌یابد، ممکن است از بین رفتن عرضه در گردش از مقدار صادر شده از طریق پاداش‌های بلوک پیشی بگیرد.

این مکانیسم اثر کاهش تورم ایجاد می‌کند که در آن اتریوم کمتری در بازار برای خرید وجود دارد.

سوزاندن اتریوم و لایه اجماع

در کنار هارد فورک لندن، اتریوم نیز به سمت جامع‌ترین به‌روزرسانی خود پیش می‌رود.

به گفته لوبین، اتریوم ۲.۰ که اخیراً به «لایه اجماع» تغییر نام داده است، سرعت تراکنش شبکه را بهبود می‌بخشد، هزینه‌ها را کاهش می‌دهد و مشکل انرژی اتریوم را برطرف می‌کند.

این ارتقا، اتریوم را از مکانیزم اجماع اثبات کار (PoW) جدا و به مدلی متفاوت به نام اثبات سهام (PoS) منتقل می‌کند. مکانیسم دوم سازگارتر با محیط زیست است زیرا به توان محاسباتی کمتری برای دستیابی به سطوح امنیتی قابل مقایسه نیاز دارد.

 

پیشنهاد مطالعه: مروری بر عملکرد اثبات سهام, کار، زمان، سوزاندن

 

Source

https://coiniran.com/?p=50350
دکمه بازگشت به بالا