ایستگاه خبر

تعداد کاربران فعال کیف‌پول بیت‌کوین Chivo از مشتریان بانک‌های السالوادور پیشی گرفت!

در کمتر از سه‌ هفته تعداد کاربران فعال کیف‌پول بیت‌کوین Chivo به یک‌سوم کل جمعیت السالوادور رسید. رئیس جمهور این کشور مدعی شد که به‌زودی تعداد کاربران این کیف‌پول از مجموع تعداد حساب‌های بانکی این کشور پیشی خواهد گرفت.

السالوادور، کوچک‌ترین و پرجمعیت‌ترین کشور آمریکای مرکزی، در ماه‌های گذشته با اعلام پذیرش بیت‌کوین به‌عنوان پول قانونی هیاهوی زیادی به‌پا نمود.

این رویکرد از سوی نهادهای بسیاری ازجمله طرفداران جامعه‌ی رمز ارز مورد تحسین واقع شد ولی نکوهش سازمان‌هایی ازقبیل صندوق بین‌المللی پول را نیز دربر داشت. علی‌رغم نظرات موافق و مخالف این لایحه به تصویب مجلس رسید و استفاده از بیت‌کوین در تاریخ ۷ سپتامبر به‌عنوان پول قانونی در این کشور تایید شد.

باوجود آنکه برخی از گزارش‌ها خبر از وجود تظاهرات مخالفان این قانون داده‌اند، السالوادور طی چند مرحله اقدام به خرید مجموعا ۷۰۰ بیت‌کوین کرده است.

تعداد کاربران فعال کیف‌پول بیت‌کوین Chivo از مشتریان بانک‌های السالوادور پیشی گرفت!

نجیب ابوکیله، رئیس جمهور این کشور، به مردم قول داد که به هر السالوادوری تنها با دانلود کیف‌پول Chivo 30 دلار از این دارایی دیجیتال تعلق خواهد گرفت.

باآنکه توسعه‌ و عرضه‌ی این اپلیکیشن با مشکلاتی همراه بوده است اما رئیس جمهور السالوادور ابراز امیدواری کرد که میزان مشارکت و پذیرش آن توسط مردم رضایت‌بخش و بیش از انتظار بوده است.

ابوکیله روز گذشته اظهار داشت که نزدیک به ۲.۱ میلیون نفر درحال استفاده از کیف‌پول Chivo هستند. باتوجه به آنکه جمعیت السالوادور در سال ۲۰۱۹ معادل ۶.۵ میلیون نفر بوده است، می‌توان گفت که بیش از ۳۰ درصد از شهروندان السالوادور درحال حاضر از این کیف‌پول استفاده می‌کنند.

پیشنهاد مطالعه: بهترین کیف پول‌های بیت کوین در سال ۲۰۲۱

Source

https://coiniran.com/?p=47663
دکمه بازگشت به بالا